Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 lutego 2021, 15:15

autor: AlexB

Blade od Marvela znalazł scenarzystę

Poznaliśmy nazwisko scenarzystki, która napisze nowy film o przygodach Blade'a, czyli popularnego łowcy wampirów z uniwersum Marvela. Jest nią Stacy Osei-Kuffour, która pracowała między innymi przy serialu Watchmen.

Choć na nową wersję filmowego Blade'a, który tym razem będzie miał aparycję dwukrotnego laureata Oscara Mahershali Aliego, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, już wiemy, kto przygotuje scenariusz do tej produkcji. Jak podają źródła serwisu Deadline, osobą za to odpowiedzialną będzie Stacy Osei-Kuffour.

Najsłynniejszą produkcją, przy której wcześniej pracowała Osei-Kuffour, jest serial Watchmen wyświetlany na antenie HBO. Oprócz tego tytułu ma ona w swoim CV także produkcję PEN15 od platformy Hulu, za którą otrzymała nominację do nagrody Emmy za najlepszy scenariusz serialu komediowego, oraz również głośne Hunters od Amazon Prime Video.

Nowa wersja filmowego Blade'a po raz kolejny przedstawi historię znanego z kart komiksów Marvela półwampira, który poświęcił życie na walkę ze swoimi potwornymi pobratymcami. Niestety, większe szczegóły na temat kształtu fabuły nadchodzącej produkcji nie są jak na razie znane.

Blade od Marvela znalazł scenarzystę - ilustracja #1
Jak Ali sprawdzi się w roli Blade’a? / Źródło: Time

Przypominamy, że Blade kilkukrotnie gościł już na ekranach kin. W trylogii z lat 1998-2004 w tytułowego bohatera wcielał się Wesley Snipes, któremu udało się stworzyć zapadającą w pamięć kreację. Czy Mahershali Aliemu uda się powtórzyć ten wyczyn? Pozostaje nam trzymać kciuki, by tak się stało.

  1. Strona internetowa Marvela