Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2021, 14:50

Zobacz, jak prezentuje się figurka Cala Kestisa ze Star Wars Jedi: Fallen Order

Firma Hasbro zaprezentowała figurkę znanego z gry Star Wars Jedi: Fallen Order Cala Kestisa, należącą do kolekcji Gaming Greats. Zadebiutuje ona w sklepach GameStop 1 czerwca.

W SKRÓCIE
  1. Firma Hasbro zaprezentowała figurkę Cala Kestisa – głównego bohatera gry Star Wars Jedi: Fallen Order.
  2. Oficjalnie zadebiutuje ona 1 czerwca w sieci sklepów GameStop.
  3. Zabawkę wyceniono na 29,99 dolarów (około 112 złotych).

Na rynku możemy znaleźć najróżniejsze rodzaje figurek kolekcjonerskich. Część z nich jest wykonana z niesamowitą dbałością o szczegóły, z czym wiążą się rzecz jasna zawrotne ceny. Inne są nieco skromniejsze i nie nadszarpują aż tak bardzo finansów. Do tej drugiej grupy należą przygotowywane przez firmę Hasbro zabawki z kolekcji Gaming Greats, będącą częścią większego zestawu Star Wars: The Black Series. Należą do niej figurki m.in. Dartha Ravena, Jango Fetta czy Dartha Nihilusa. Niedługo dołączy do nich kolejna, przedstawiająca Cala Kestisa, czyli głównego bohatera gry Star Wars Jedi: Fallen Order (w Polsce znanej również jako Star Wars Jedi: Upadły zakon).

Zobacz jak prezentuje się figurka Cala Kestisa ze Star Wars Jedi: Fallen Order - ilustracja #1
Źródło: Game Informer

Zaprezentowana statuetka rudowłosego Rycerza Jedi będzie rzecz jasna starała się odwzorowywać aparycję Cameron Monaghan, czyli aktora, który wcielił się w tę rolę w grze. Figurka ma mieć 6 cali (czyli nieco ponad 15 centymetrów) wysokości i posiadać kilka punktów zgięcia, dzięki którym pojawi się możliwość ustawienia bohatera w najróżniejszych pozycjach.

Prócz samego Cala w skład zestawu wejdą dwa rodzaje mieczy świetlnych (niebieski pojedynczy i zielony podwójny), android BD-1, bogling, czyli zwierzątko z planety Bogano, holokron oraz kaptur. Za pomocą wszystkich tych przedmiotów będzie można odtworzyć rozmaite sceny znane z gry (via Game Informer).

Figurkę Cala Kestisa będzie można zdobyć wyłącznie w sklepach sieci GameStop. Oficjalnie zadebiutuje ona w nich 1 czerwca tego roku. Można ją jednak kupić już teraz w ramach przedsprzedaży. Została ona wyceniona na 29,99 dolarów (około 112 złotych).

Warto zaznaczyć, że nie będzie jest to pierwsza zabawka z serii Gaming Greats, która odtwarza postacie znane z gry Star Wars Jedi: Fallen Order. Wcześniej swoje premiery miały figurki zwiadowcy, szturmowca z pałką elektryczną czy Drugiej Siostry.

{encyklopedia}

  1. Oficjalna strona internetowa studia Respawn Entertainment
  2. Recenzja gry Star Wars Jedi Fallen Order – EA kontratakuje i robi to dobrze
  3. Star Wars Jedi: Fallen Order - poradnik do gry