Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2019, 13:54

autor: Adrian Werner

Błąd w The Division 2 powoduje 100% obciążenia procesora

W Tom Clancy's The Division 2 odkryto poważny błąd, który na niektórych pecetach powoduje 100-procentowe obciążenie procesora, pociągając za sobą spowolnienia i przycięcia.

The Division 2 sprawia niektórym pecetowcom spore problemy. - Błąd w The Division 2 powoduje 100% obciążenia procesora - wiadomość - 2019-03-26
The Division 2 sprawia niektórym pecetowcom spore problemy.
THE DIVISION 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Massive Entertainment
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 15 marca 2019 r.

Fani sieciowych strzelanek już od dziesięciu dni zwiedzają postapokaliptyczną wersję Waszyngtonu w strzelance Tom Clancy's The Division 2. Niestety, część z użytkowników napotkała poważny błąd, który powoduje 100-procentowe użycie procesora. Gracze, u których pojawił się ten problem, donoszą o niskiej wydajności gry oraz przycinaniu animacji.

Oczywiście, nie wszystkie problemy z prędkością działania Tom Clancy's The Division 2 spowodowane są tym błędem. Jeśli uważacie, że na Waszych pecetach ten tytuł działa za wolno, to wejdźcie w windowsowy Menadżer zadań (CTRL+ALT+DEL) i przełączcie na zakładkę „Wydajność”. Następnie uruchomcie grę i pobiegajcie w niej przynajmniej minutę po otwartych przestrzeniach. Potem zminimalizujcie The Division 2 (ALT+TAB) i spójrzcie na wydajność w Menadżerze zadań. Jeśli w sekcji CPU znajdziecie 100-procentowe wykorzystanie procesora, a wykres mocno spada od momentu zminimalizowania gry, to znaczy, że najpewniej dotknął Was ten błąd.

Deweloperzy z Massive Entertainment zdają sobie sprawę z istnienia problemu i obecnie pracują nad jego naprawieniem. Na oficjalnego reddita gry fani dotknięci tym błędem wrzucają informacje o swoich konfiguracjach i systemach operacyjnych, aby ułatwić deweloperom odkrycie przyczyny buga. Na razie gracze próbują obchodzić ten problem, np. poprzez zmniejszanie ustawień graficznych czy grzebanie w rejestrze Windowsa, ale skuteczność tych starań jest znikoma i prościej poczekać na oficjalny patch.

Przypomnijmy, że Tom Clancy's The Division 2 trafiło 15 marca na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Na wszystkich trzech platformach oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem i wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 85%. Nasz recenzent był trochę mniej łaskawy i wystawił projektowi notę 8.0/10.

  1. Recenzja gry The Division 2 – postapokalipsa lepsza niż w Falloucie
  2. The Division 2 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry
  4. Wszystko o Tom Clancy's The Division 2