Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 września 2020, 13:34

autor: Adrian Werner

Black Widow może czekać kolejne opóźnienie premiery

Serwis Variety dowiedział się z zaufanych źródeł, że firma Disney szykuje się do kolejnego opóźnienia premiery filmu Czarna Wdowa. Ten sam los ma spotkać również animowane Soul studia Pixar.

Black Widow może czekać kolejne opóźnienie premiery - ilustracja #1
Czarna Wdowa najpewniej zaliczy kolejny poślizg.

Koronawirus pokrzyżował plany całej branży filmowej. Ostatnio przez chwilę wydawało się, że sytuacja zaczęła wracać do normy, ale nadzieje te okazały się płonne i co chwila przekładane są kolejne premiery. Teraz pojawiły się plotki, według których opóźnienie czeka również Czarną Wdowę.

To tylko spekulacje, ale opublikował je zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany serwis Variety. Jego redaktorzy mieli uzyskać z kilku zaufanych źródeł potwierdzenie, że premiera filmu Black Widow zostanie przesunięta. Niestety, nie podano nowego terminu. Przypomnijmy, że Czarna wdowa początkowo miała zadebiutować w maju tego roku, ale potem premierę przełożono na 6 listopada.

Taka decyzja firmy Disney nie byłaby zaskoczeniem. W Stanach działa już 70% kin, ale mają one duże problemy z przekonaniem widzów do powrotu. W przypadku filmu Mulan, czyli innej superprodukcji tej wytwórni, zdecydowano się udostępnić go w wielu krajach za dodatkową opłatą użytkownikom serwisu Disney+. Uzyskane przychody były przyzwoite (33,5 mln dolarów w pierwszym weekendzie), ale daleko im do kwot, które zazwyczaj przynosiły produkcje tej firmy. Co gorsza, debiut tytułu w chińskich kinach okazał się sporym rozczarowaniem.

Według źródeł Variety najpewniej opóźnienie zaliczy także Soul, czyli najnowszy animowany film studia Pixar. Ustalony na 20 listopada termin nie wydaje się realistyczny. Ma być nawet rozważany debiut produkcji w Disney+, ale przedstawiciel firmy zaprzecza tym doniesieniom.

Warto wspomnieć, że niedawno na 25 grudnia przełożono debiut Wonder Woman 1984. To dobra nowina dla filmu Tenet, który zadebiutował w zeszłym miesiącu. Decyzja o premierze tej produkcji została uznana za ryzykowną, ale ostatecznie może okazać się trafiona. Wytwórnia Warner Bros. liczyła bowiem, że przez długi czas obraz nie będzie miał żadnej prawdziwej konkurencji w kinach i wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie.

  1. Disney – strona oficjalna firmy