Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2022, 07:22

autor: Adrian Werner

BioShock Infinite dostał znienacka zbędny update, niektórym zepsuł grę

Gry BioShock Infinite, BioShock Remastered oraz BioShock 2 Remastered otrzymały na Steamie aktualizację, która je popsuła u niektórych graczy.

Dostępna na Steamie pecetowa wersja BioShock Infinite niespodziewanie otrzymała pierwszą od wielu lat aktualizację. Niestety, popsuła ona tę produkcję dla wielu użytkowników.

  1. Aktualizacja dodała nowy launcher ze sklepikiem. Nie wprowadziła za to żadnych ulepszeń do samej gry.
  2. Patch musiał coś popsuć w BioShock Infinite. Wielu graczy donosi, że produkcja przestała działać na systemach Linux, co oznacza, iż nie można w nią zagrać również na Steam Decku. Także użytkownicy systemów Windows informują o problemach z uruchomieniem gry. Najpewniej wynikają one z tego, że produkcja wymaga teraz launchera, ale nie może go znaleźć.
  3. Nowy launcher dodano również do BioShock Remastered oraz BioShock 2 Remastered, w których sprawia te same problemy. Nie zaktualizowano za to pierwowzorów obu tych gier, więc one działają bez problemu.
  4. Gracze dali wyraz swojej frustracji, zalewając karty gier na Steamie negatywnymi recenzjami. Jest ich na tyle dużo, że, licząc oceny z ostatnich 30 dni, tylko 62% chwali BioShock Infinite, co serwis kategoryzuje jako „mieszany” odbiór gry. Dla porównania – udział pozytywnych recenzji w tych wystawionych w ciągu wszystkich lat od premiery wynosi 94%.
BioShock Infinite dostał znienacka zbędny update, niektórym zepsuł grę - ilustracja #1
BioShock Infinite zostało na Steamie zalane negatywni ocenami 3 września, czyli w dzień premiery aktualizacji.

Firma 2K Games przypuszczalnie szybko naprawi te problemy, ale optyka całej sytuacji jest fatalna, zwłaszcza że mówimy o starych grach, które od lat nie były aktualizowane, a teraz zostały popsute tylko dlatego, iż wydawca chciał dodatkowo zarobić.

Jak obejść problemy z uruchomieniem gier

Czekając na oficjalną poprawkę, możecie skorzystać z metody na obejście problemu opracowanej przez fana o ksywce Xandros.

  1. W folderze z grą stwórzcie nowy katalog nazwany „2KLauncher”.
  2. W folderze „2KLauncher” stwórzcie pusty plik tekstowy LauncherPatcher.txt, a potem zmieńcie jego rozszerzenie na .exe. W ten sposób uzyskacie plik „LauncherPatcher.exe”, którego brak powoduje wszystkie te problemy.
  1. W kliencie Steam kliknijcie prawym przyciskiem myszy na grze, wejdźcie w jej właściwości, a następnie w sekcji opcje startowe wpiszcie: "BioShockInfinite" -run %command%
  1. Oficjalna strona serii BioShock
  2. Recenzja gry BioShock: Infinite - warto było czekać!
  3. O co chodzi w BioShock: Infinite? Analizujemy fabułę i zakończenie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej