Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2022, 18:06

BioShock Infinite dostaje regularne aktualizacje. Fani doszukują się przyczyn

Jak zauważyli fani gry, wydany w 2013 roku BioShock Infinite od dłuższego czasu otrzymuje regularne aktualizacje na PC. W związku z tym gracze zaczęli snuć domysły na temat przyczyn tej niecodziennej sytuacji.

Od premiery gry BioShock Infinite minęła niemal dekada (dwa dni temu obchodziliśmy dziewiątą rocznicę) i pomimo upływu czasu tytuł w dalszym ciągu potrafi wzbudzić zainteresowanie fanów cyklu BioShock.

Niedawno zaobserwowano ciekawe zjawisko – gra w wersji na PC pod koniec zeszłego roku zaczęła otrzymywać regularne aktualizacje w kilkudniowych odstępach (via SteamDB). Zmiany zaczęto wprowadzać we wrześniu ubiegłego roku, a te z czasem zaczęły przybierać na intensywności. W samym marcu BioShock Infinite otrzymał kilkanaście patchów.

BioShock Infinite dostaje regularne aktualizacje. Fani doszukują się przyczyn - ilustracja #1
Ostatnia aktualizacja miała miejsce trzy dni temu; źródło: Steam DB.

Co kryje BioShock?

W związku z napływem aktualizacji zaczęto snuć domysły na temat powodów regularnego grzebania przy dziewięcioletnim BioShocku.

  • Pierwsza z teorii traktuje o tym, że gra ma otrzymać w końcu kompatybilność ze Steam Deckiem. Obecnie handheld Valve nie posiada oficjalnego wsparcia dla produkcji Irrational Games, co zostało uznane za spore faux pas.
  • Niektórzy fani liczą na to, że aktualizacje mogą zwiastować next-genowy patch lub wręcz remaster, tak jak miało to miejsce w przypadku GTA: The Trilogy – Definitive Edition.
  • Inni studzą emocje i przypominają, że całe zamieszanie może być związane z poprawkami launchera wydawcy – 2K Games.

Niezależnie od tego, co kryje się za regularnymi aktualizacjami gry sprzed dwóch generacji, zapewne nie pozostanie to długo tajemnicą. 2K póki co jednak milczy.