Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2022, 18:06

BioShock Infinite dostaje regularne aktualizacje. Fani doszukują się przyczyn

Jak zauważyli fani gry, wydany w 2013 roku BioShock Infinite od dłuższego czasu otrzymuje regularne aktualizacje na PC. W związku z tym gracze zaczęli snuć domysły na temat przyczyn tej niecodziennej sytuacji.

Od premiery gry BioShock Infinite minęła niemal dekada (dwa dni temu obchodziliśmy dziewiątą rocznicę) i pomimo upływu czasu tytuł w dalszym ciągu potrafi wzbudzić zainteresowanie fanów cyklu BioShock.

Niedawno zaobserwowano ciekawe zjawisko – gra w wersji na PC pod koniec zeszłego roku zaczęła otrzymywać regularne aktualizacje w kilkudniowych odstępach (via SteamDB). Zmiany zaczęto wprowadzać we wrześniu ubiegłego roku, a te z czasem zaczęły przybierać na intensywności. W samym marcu BioShock Infinite otrzymał kilkanaście patchów.

Ostatnia aktualizacja miała miejsce trzy dni temu; źródło: Steam DB.

Co kryje BioShock?

W związku z napływem aktualizacji zaczęto snuć domysły na temat powodów regularnego grzebania przy dziewięcioletnim BioShocku.

  • Pierwsza z teorii traktuje o tym, że gra ma otrzymać w końcu kompatybilność ze Steam Deckiem. Obecnie handheld Valve nie posiada oficjalnego wsparcia dla produkcji Irrational Games, co zostało uznane za spore faux pas.
  • Niektórzy fani liczą na to, że aktualizacje mogą zwiastować next-genowy patch lub wręcz remaster, tak jak miało to miejsce w przypadku GTA: The Trilogy – Definitive Edition.
  • Inni studzą emocje i przypominają, że całe zamieszanie może być związane z poprawkami launchera wydawcy – 2K Games.

Niezależnie od tego, co kryje się za regularnymi aktualizacjami gry sprzed dwóch generacji, zapewne nie pozostanie to długo tajemnicą. 2K póki co jednak milczy.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z dziennikarstwem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej