Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2012, 12:10

autor: Kono

Bethesda i ZeniMax pracują nad MMO w świecie Elder Scrolls?

W sieci pojawiły się interesujące spekulacje na temat gry MMO osadzonej w uniwersum Elder Scrolls. Wynika z nich, że tytuł produkowany jest przez Bethesdę i ZeniMax Online Studios, a oficjalna zapowiedź projektu ma nastąpić w maju bieżącego roku.

Bethesda i ZeniMax pracują nad MMO w świecie Elder Scrolls? - ilustracja #1

Serwis TomsGuide opublikował bardzo interesujący artykuł dotyczący Elder Scrolls Online. Autorzy sugerują w nim, że firmy Bethesda oraz ZeniMax Online Studios pracują obecnie nad grą MMO firmowaną marką Elder Scrolls. Oficjalne ogłoszenie tego projektu miałoby nastąpić w maju bieżącego roku.

Zachodni serwis, powołujący się na źródło związane z branżą, pisze o tym, że gra Elder Scrolls Online miałaby rozgrywać się ponad tysiąc lat przed wydarzeniami przedstawionymi w The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeśli te doniesienia pokryłyby się z prawdą, to oznaczałoby to, że w Elder Scrolls Online gracze wezmą udział w wydarzeniach z tzw. „Drugiej Ery”, Warto tutaj zaznaczyć, że dotychczasowe odsłony serii The Elder Scrolls rozgrywały się w trzeciej (Arena, Daggerfall, Morrowind oraz Oblivion) i czwartej (Skyrim) erze. Plotki mówią też o tym, że w pełnej wersji tytułu gracze otrzymają trzy frakcje do wyboru. Aktualnie nie wiemy o nich nic oprócz symboli, które będą je reprezentować. Mają nimi być: lew, smok oraz drapieżny ptak (feniks lub orzeł).

Gra ma zostać oficjalnie ogłoszona w maju bieżącego roku, a następnie w jakiejś formie pojawi się na targach E3 w Los Angeles. Kolejny pokaz Elder Scrolls Online miałby mieć miejsce podczas Quakecon w sierpniu. Firma Bethesda nie chce jednak komentować tych spekulacji.

Informacji o tym, że Bethesda przygotowuje się do stworzenia gry MMO nie można uznać za zaskakujące. Warto przypomnieć, iż w 2007 roku pojawiły się przecieki dotyczące zarejestrowania przez firmę ZeniMax domeny ElderScrollsOnline.com.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.