Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2012, 11:45

autor: Aver

670 tys. klanów w Call of Duty: Modern Warfare 3. Prace nad Call of Duty Elite dla PC trwają

Firma Activision Blizzard stara się, aby gracze mogli liczyć na specjalne promocje w ramach platformy Call of Duty Elite. Zwiększyła także liczbę planowanych dodatków z 20 do 24.

Gdyby w odwiecznym konflikcie Activision Blizzard z Electronic Arts poszło na noże, twórcy serii Call of Duty nie musieliby się niczego obawiać. Mogą liczyć na wiernych fanów Call of Duty: Modern Warfare 3 korzystających z platformy Call of Duty Elite. W grze stworzono ponad 670 tys. klanów, a specjalną aplikację na systemy iOS i Android pobrano prawie 2 miliony razy. Informacje na ten temat zamieścił serwis GamesIndustry.

670 tys. klanów w Call of Duty: Modern Warfare 3. Prace nad Call of Duty Elite dla PC trwają - ilustracja #1

W pierwszej klanowej operacji wzięło udział ponad 26 tys. zespołów, a ponad 200 tys. osób wyraziło chęć udziału w operacji dla pojedyńczych graczy. Firma Activision Blizzard kuje żelazo póki gorące. „Olbrzymie zainteresowanie społeczności graczy” oraz ich „duża aktywność” skłoniły firmę z Santa Monica do odpowiedniej promocji rozgrywki wieloosobowej. Każdego miesiąca organizowany jest „100K Day”, podczas którego zwycięzcy otrzymują nagrody o łącznej wartości 100 tys. dolarów – od drobnych przedmiotów po, wycieczki na skuterach śnieżnych, quadach, wyprawy nurkowe w Pearl Harbor na Hawajach oraz… Jeepa Wranglera w specjalnej edycji MW3.

Subskrybenci Call of Duty Elite mają także wcześniejszy dostęp do różnego rodzaju materiałów związanych z grą. Parę dni temu jako pierwsi mogli zapoznać się z nowymi materiałami DLC, które staną się ogólnodostępne po 20 marca. Ponadto firma cały czas pracuje nad wersją platformy Call of Duty Elite przeznaczoną na PC.

Sukces platformy przyczynił się do zwiększenia liczby planowanych dodatków do Call of Duty: Modern Warfare 3 z 20 do 24. Twórcy zarzekają się, że będą to pełne nowych pomysłów rozszerzenia, a nie jedynie zestawy dodatkowych map.

Pozostaje więc pytanie: kiedy z usługi będą mogli skorzystać posiadacze PC? Możliwe że nieprędko. Okazuje się bowiem, że przygotowanie Call of Duty Elite na PC przysporzyło twórcom sporo trudności. Noah Heller z firmy Activision powiedział serwisowi Eurogamer, że jest to „nie lada wyzwanie” i „jak na razie nie może podać konkretnej daty premiery”. Podkreślił, że codziennie dostaje wiele maili od fanów pytających o wersję na PC i twórcy dokładają starań, aby dać im do rąk najwyższej jakości produkt. Jednocześnie poinformował, że trwają prace nad mobilną wersją aplikacji Call of Duty Elite przeznaczoną na tablety (aktualnie można ją zainstalować jedynie na smartfonach).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty: Modern Warfare 3