Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2021, 20:01

autor: mokosh

Granie w chmurze oficjalnie dostępne na konsolach Xbox

Dzisiaj na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S ruszyła beta Xbox Cloud Gaming. Usługa dostępna jest dla subskrybentów Game Pass Ultimate, a umożliwia m.in. testowanie gier bez konieczności ich instalowania.

W SKRÓCIE:
  1. Dziś na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S wystartowała beta Xbox Cloud Gaming, czyli usługi Microsoftu pozwalającej na granie w chmurze.
  2. Funkcja dostępna jest w 25 krajach na całym świecie, w tym w Polsce.
  3. Xbox Cloud Gaming dostępne jest także na smartfonach oraz PC.

Od dziś na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S dostępne jest Xbox Cloud Gaming. Co prawda jest to dopiero beta usługi (niemniej od miesiąca testowana przez część Insiderów) – a jej właściwa wersja ma trafić na wymienione urządzenia jeszcze w tym miesiącu, wraz z kolejną aktualizacją. Aktualnie można z niej korzystać w 25 krajach, w tym w Polsce.

Jest to usługa firmy Microsoft, pozwalająca na granie w chmurze, dzięki której gracze mogą cieszyć się rozgrywką bez konieczności pobierania i instalowania gier. Do tej pory dostępna była jedynie na smartfonach oraz komputerach osobistych.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że gracze chcą wypróbować gry dostępne w Game Passie przed ich zainstalowaniem, dlatego od dziś to umożliwiamy. Od teraz zanim zdecydujecie o tym, którą grę chcecie pobrać, możecie wypróbować wiele różnych tytułów w chmurze – co jest sztandarowym doświadczeniem dla konsol Xbox – czytamy we wpisie na portalu Xbox Wire.

Co więcej, jeśli któryś z naszych znajomych zaprosi nas do zabawy w grze, której aktualnie nie mamy zainstalowanej, Xbox Cloud Gaming umożliwi nam dołączenie bez konieczności jej pobierania. Tutaj warto się na chwilę zatrzymać, ponieważ usługa nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników – mogą z niej korzystać jedynie subskrybenci Xbox Game Passa Ultimate.

Ciekawie omawiana usługa prezentuje się także dla tych, którzy nie przenieśli się na konsole dziewiątej generacji – dzięki niej będą mogli zagrać w produkcje, które nie zostały wydane na Xboxa One. Takimi tytułami są np. Recompile, The Medium oraz The Riftbreaker. W przyszłości zbiór gier nowej generacji dostępnych przez Xbox Cloud Gaming będzie poszerzana, do chmury trafić ma chociażby Microsoft Flight Simulator (w 2022 roku).

Będąc już w temacie gier, warto wspomnieć także, że do oferty klasycznych produkcji działających na Xboxach One i Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności trafiło ostatnio kilkadziesiąt nowych tytułów, ponadto zapowiedziany został serial oparty na cyklu Halo. To wszystko z okazji poniedziałkowych obchodów 20. urodzin marki Xbox.

  1. Oficjalna strona Xboxa