Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2019, 10:38

autor: Adrian Werner

Beta-testy Mount and Blade 2 nabierają tempa. W planach otwarta beta

Studio TaleWorlds poinformowało, że pierwsi gracze rozpoczęli już zabawę z betą Mount & Blade II: Bannerlord. Na razie są to wybrane osoby ze społeczności, ale w dalszych planach są również otwarte testy.

Wciąż nie wiadomo, kiedy pełna wersja gry zadebiutuje na rynku. - Beta-testy Mount and Blade 2 nabierają tempa. W planach otwarta beta - wiadomość - 2019-06-29
Wciąż nie wiadomo, kiedy pełna wersja gry zadebiutuje na rynku.
MOUNT & BLADE II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: TaleWorlds
  2. Wydawca: TaleWorlds
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: Bóg jeden wie

W marcu tego roku studio TaleWorlds poinformowało, że zamierza uruchomić zamkniętą betę trybu multiplayer gry Mount & Blade II: Bannerlord. Twórcy poskąpili wtedy konkretów, ale obiecali, że ujawnią je wkrótce. Teraz wreszcie podali więcej informacji na temat testów.

Jakiś czas temu twórcy udostępnili betę swoim znajomym i rodzinie. Była to mała grupa, dobrana po to, aby studio mogło sprawdzić - bez martwienia się o jakość produkcji - czy gra i serwery działają prawidłowo.

W trakcie tych testów twórcy pracowali również nad wprowadzeniem matchmakingu, systemów gromadzących dane z rozgrywek oraz innych przydanych elementów, które pomogą im w dewelopingu. W tym tygodniu autorzy rozpoczęli wysyłanie zaproszeń do zamkniętej bety wybranym członkom społeczności fanowskich. To weterani poprzednich odsłon cyklu, których wiedza pomoże studiu TaleWorlds w wyłapaniu problemów i rozwiązań wymagających zmiany.

Gdy ta faza testów zostanie zakończona, a gra posiadać będzie wszystkie zaplanowane elementy, autorzy uruchomią otwartą betę. Niestety, na razie nie są w stanie podać, kiedy się to stanie. Raczej nie nastąpi to szybko, gdyż twórcy przyznają, że na tym etapie produkcji tryb multiplayer nadal pozostawia wiele do życzenia.

Na grę sporo więc jeszcze poczekamy. Mimo to dobrą nowiną jest fakt, że produkcja znajduje się na etapie, w którym autorzy gotowi są udostępnić ją osobom spoza studia, nawet jeśli jest to na razie niewielka grupa najbardziej oddanych fanów.

Przypomnijmy, że na Mount & Blade II: Bannerlord czekamy już prawie siedem lat – produkcję zapowiedziano we wrześniu 2012 roku. Wciąż nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery gry.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Mount & Blade 2: Bannerlord – na ten sandbox warto czekać
  3. Wszystko o Mount & Blade II: Bannerlord