Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2023, 12:46

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Diablo 4 lepsze od „trójki”? Uczestnikom bety się podoba, mimo błędów

Pierwsza tura beta-testów Diablo IV powoli chyli się ku końcowi. Mimo że stan gry pozostawia wiele do życzenia, gracze wydają się być zadowoleni z najnowszego dzieła Blizzarda.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w piątek ruszyły beta-testy Diablo IV dla osób, które zdecydowały się zakupić grę przedpremierowo. Co nie dziwi – w sieci natychmiast zaczęły pojawiać się doniesienia o problemach w postaci długich kolejek, niestabilności serwerów, a także o błędach technicznych samej gry.

Mimo niedogodności (które według deweloperów zostały po części wyeliminowane w nowej aktualizacji), gracze nie szczędzą ciepłych słów pod adresem kolejnej odsłony kultowej serii.

Plusy

Przeczesując fora, na których udzielają się fani marki (oraz naszą sekcję komentarzy), nietrudno natrafić m.in. na opinie, że sam początek kampanii „czwórki” jest znacznie lepszy niż cała historia w Diablo III. Gracze do tego stopnia (nie bójmy się użyć tego słowa) pokochali nową odsłonę, że wyczekiwanie na wydanie pełnej wersji gry stanie się dla nich jeszcze trudniejsze.

Co zatem, oprócz wciągającej fabuły, ujęło fanów? Oto kilka przykładowych komentarzy:

Gra jest cudowna, otwarty świat jest kompletny i stanowi ogromną poprawę w stosunku do tego, co mieliśmy w „trójce”, elementy MMO są w porządku i nie sprawiły mi żadnych problemów, zawsze mam coś, co mogę robić w danej chwili. Nie czułem, że tracę czas na robienie jednej rzeczy zamiast innej. Tak więc wszystko jest w porządku! – chyme.

Jest o wiele lepiej, niż się spodziewałem, szczerze mówiąc, nie mam jeszcze 25 lat, ale bardzo lubię spędzać czas, grając w główną kampanię i misje poboczne. Gram Barbarzyńcą, a drzewko umiejętności wydaje się solidne z dużą liczbą opcji. Walka jest naprawdę płynna, a tym, co mnie naprawdę ujęło, jest zabawa międzyplatformowa. Dzięki temu, korzystając z komputera, mogłem grać z bratem, który używał PS5 – Soppressata88.

Tak powinno wyglądać Diablo III – travtrav53.

Uwielbiam muzykę, która leci w tle podczas pobytu w mieście (Kyovashad) – SirSantosII.

Ogólnie wrażenia są pozytywne, lepsze niż z Diablo III, ale grałem za krótko, żeby dogłębnie to zbadać i ocenić – Katoshi.

Minusy

Jak możecie sami zauważyć, pozytywnych komentarzy jest naprawdę sporo (choć przytoczyliśmy zaledwie niewielką ich część), ale w tej beczce miodu jest też kilka łyżek dziegciu.

Wśród nieprzychylnych opinii dosyć często można natrafić na zastrzeżenia co do zbyt nisko zawieszonej kamery i braku możliwości jej oddalenia, co idzie w parze z przerośniętym interfejsem, który zasłania obraz. Na minus zdaniem graczy zasługuje też zbytnia powtarzalność lokacji, która po czasie zaczyna nudzić, oraz słabe animacje.

Nie mogłem się doczekać, aby spróbować… i po pierwszym dniu wyszedłem całkowicie znudzony. Nawet nie skończyłem odkrywać wszystkich powtarzalnych lochów. Interfejs użytkownika od tak ogromnego studia jak Blizzard to jakiś żart – Reklatzzzz.

Animacje też mnie nie urzekły. MrLlama [streamer na Twitchu – przyp. red.] wręcz wybuchnął śmiechem na widok animacji śmierci jednego z bossów i nie mogłem go za to winić. Wyglądało to głupio (pękł jak balon). Interfejs użytkownika jest bardzo zły – templestate.

Tak, zgadza się, zbyt przybliżony [widok – dop. red.] i interfejs użytkownika jest za duży. Czuję się, jakbym patrzył na interfejs gry mobilnej – Rayuken1.

Podsumowując, pierwsze wrażenia graczy z Diablo IV zwiastują naprawdę udaną produkcję. Jeśli programiści z Blizzarda przeanalizują opinie społeczności i wprowadzą odpowiednie poprawki, możemy być świadkami premiery jednego z lepszych RPG-ów akcji ostatnich lat.

Przypomnijmy na koniec, że kolejna tura beta-testów Diablo IV, tym razem otwarta dla wszystkich graczy, odbędzie się w dniach 24-26 marca. Z kolei premiera pełnej wersji gry będzie miała miejsce 6 czerwca 2023 roku. Tytuł powędruje na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz Diablo IV po pierwszej becie.

Rewelacja. Kupuję na premierę.
18,2%
Jest kilka niedociągnięć, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.
48%
Na razie neutralnie.
17,2%
Przeważają negatywne odczucia. Niestety.
11,7%
Jestem kategorycznie na NIE!
4,9%
Zobacz inne ankiety