filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 stycznia 2024, 12:03

autor: Pamela Jakiel

Bella Ramsey wspomina niezręczne spotkanie z odtwórczynią roli Abby. Zdradziła też, co myśli o nowej obsadzie

Do obsady serialu The Last of Us dołączyło kilku nowych aktorów, wśród nich znajduje się Kaitlyn Dever. Bella Ramsey opowiedziała, jak wyglądało jej pierwsze spotkanie z odtwórczynią roli Abby.

Źródło fot. The Last of Us, Craig Mazin, HBO, 2023
i

W ostatnich tygodniach fani The Last of Us sporo dowiedzieli się o nadchodzącej drugiej odsłonie produkcji HBO, a dokładnie o aktorach, który dołączyli do obsady. Media obiegła informacja o tym, że jako Abby zobaczymy Kaitlyn Dever – artystkę, która wcześniej starała się o rolę Ellie. Angaż do pierwszej odsłony serialu – jak wiemy – przypadł jednak Belli Ramsey.

Jak się okazuje, odtwórczynie kluczowych postaci dla drugiej serii miały już okazję się poznać, o czym w wywiadzie dla Games Radar opowiedziała artystka wcielająca się w Ellie. Było to jednak dość niezręczne spotkanie.

Spotkałam Kaitlyn w najbardziej beznadziejnym miejscu na jakiejś gali. Zauważyłyśmy się, jak obie czekałyśmy na nasze samochody. W tamtym momencie wiedziałam już, że rozmawiają z nią o obsadzeniu w serialu, więc tylko cicho powiedziałyśmy sobie: „Hej” i wymieniłyśmy się numerami telefonów.

Choć pierwsze spotkanie było dla aktorek dość niezręczne, to Bella Ramsey cieszy się z angażu Dever. Wyjawiła też, co sądzi o wyborze pozostałych nowych aktorów do drugiego sezonu. Przypomnijmy, że oprócz Kaitlyn Dever na ekranie zobaczymy również Isabel Merced jako Dinę oraz Younga Mazino w roli Jessego. Jednym z reżyserów będzie Kate Herron, która stała za sterami Lokiego.

[Kaitlyn] jest niesamowita, Isabel i Young także (…). Niezwykle cieszy mnie to, kto został obsadzony. To ekscytujące, że cała grupa nowych ludzi dołączyła do rodziny. Będzie świetna zabawa.

Aktorzy już wkrótce mają wejść na plan serialu. Premiera drugiego sezonu The Last of Us jest zaplanowana na 2025 rok.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej