Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 marca 2021, 16:55

autor: "Ewelina Krzykała"

Producent wykonawczy odchodzi z Battlestar Galactica

Producent wykonawczy serialu Battlestar Galactica, Michael Lesslie, porzuca projekt. Showrunner zajmie się teraz adaptacją trylogii Margaret Atwood.

W SKRÓCIE:
  1. Michael Lesslie, który zgodził się pełnić rolę producenta wykonawczego reboota Battlestar Galactica podobno odchodzi z projektu. Scenarzysta i producent zgodził się poprowadzić prace nad adaptacją trylogii Margaret Atwood.
  2. Lesslie zgłosił się do napisania pilotażowego odcinka do innego serialu science fiction - Maddaddam.
  3. Producentem wykonawczym i głównym deweloperem nadchodzącej serii Battlestar Galactica jest Sam Esmail.

W 2020 Michael Lesslie został ogłoszony scenarzystą i producentem wykonawczym nadchodzącego reboota Battlestar Galactica Peacocka. Jak się jednak okazuje, showrunner zgłosił się ostatnio do napisania pilotażowego odcinka do serialu science fiction opartego na powieściach Margaret Atwood. Lesslie ma także pełnić funkcję producenta wykonawczego projektu. W ten sposób rzekomo zakończył swoją współpracę z producentami serii Battlestar Galactica.

Rewelacje o odejściu Lesslie’ego ogłosił Deadline.com, sugerując, że producent nie będzie miał wystarczająco dużo czasu, aby prowadzić dwa równoległe projekty dla dwóch różnych platform. Battlestar Galactica ma pojawić się na Peacock’u, natomiast Maddaddam to produkcja Hulu. Obecnie nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się transmisja projektu Sama Esmaila na Peacock. Nie ogłoszono także, kto miałby zastąpić Lesslie’ego na czele serii Cylon.

Nowy serial, którym ma zająć się Michael Lesslie to apokaliptyczny thriller z genetyką, rządami korporacji i romantyczną miłością w tle. Twórcy zapowiedzieli, że będzie to adaptacja trylogii autorki Opowieści podręcznej. Historia ukazana w Maddaddam ma opowiadać o wydarzeniach, które doprowadziły do niemal całkowitego zniszczenia ludzkości przez pandemię stworzoną w laboratorium bioinżynierii. Główny bohater, Crake, to młody geniusz, który postanawia rozwinąć własny szczep niszczącego wirusa i zastąpić ludzkość humanoidami.

Battlestar Galactica z 1978 roku był emitowany przez jeden sezon w ABC. Potem pojawiły się kolejne tytuły z serii Galactica 1980. Ówczesny Sci-Fi Channel przywrócił serial do życia w 2003 roku, wydając miniseriale, które zapoczątkowały kultową serię restartów z 2004 roku. Obecnie trwają prace nad filmem fabularnym Battlestar Galactica, do którego scenariusz napisał Simon Kinberg.

  1. Sam Esmail autorem reboota Battlestar Galactica
  2. Kinowa adaptacja Battlestar Galactica w produkcji
filmy i serialeseriale Battlestar Galactica (marka)