Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2018, 10:41

Battlefield 5 – DICE kaja się za zmiany ułatwiające życie żółtodziobom

Studio DICE znowu podpadło fanom. Tym razem poszło o zmiany w grze Battlefield V mające ułatwić przeżycie nowicjuszom. Wściekłość społeczności była tak duża, że twórcy zmuszeni zostali do przeprosin i zaoferowania możliwości zabawy według starych zasad.

Battlefield V ukazało się 20 listopada tego roku. - Battlefield 5 – DICE kaja się za zmiany ułatwiające życie żółtodziobom   - wiadomość - 2018-12-18
Battlefield V ukazało się 20 listopada tego roku.
BATTLEFIELD V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DICE
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 20 listopada 2018 r.

Premiery Battlefielda V nie można zaliczyć do w pełni udanych. Gra ukazała się z małą liczbą map i krótką kampanią, kiepsko zoptymalizowanym ray-tracingiem, zebrała gorsze recenzje niż Battlefield 1 i wiele wskazuje na to, że sprzedaje się słabiej niż poprzednia odsłona cyklu. Niektóre z tych problemów udało się autorom ograniczyć za pomocą aktualizacji, ale teraz deweloperzy znowu podpadli fanom. Wszystko za sprawą zmian w rozgrywce, mających ułatwić zabawę żółtodziobom. Rozwścieczyło to weteranów tak bardzo, że twórcy szybko zmuszeni zostali do częściowego wycofania się z tej decyzji.

W zeszłym tygodniu studio DICE zmieniło tzw. wartości TKK (ang. Time To Kill), determinujące, jak trudno jest zabić przeciwnika. Obniżono obrażenia zadawane przez praktycznie każdy typ uzbrojenia, więc wyeliminowanie wroga wymaga więcej wysiłku i czasu. Modyfikacje różnią się zależnie od typu broni, miejsca trafienia oraz dystansu do celu, ale DICE wytłumaczyło, że do uśmiercenia rywala potrzeba najczęściej jednej dodatkowej kuli.

Autorzy wprowadzenie tych zmian motywowali danymi uzyskanymi z rozgrywek. Według nich nowicjusze giną w Battlefield V zbyt szybko, co ich frustruje i powoduje, że nie powracają do rozgrywki, tylko opuszczają grę.

Reakcja społeczności była łatwa do przewidzenia. Zmiany rozwścieczyły fanów do tego stopnia, że po kilku dniach studio DICE zostało zmuszone do zmiany zdania. Autorzy opublikowali przeprosiny i obiecali, że w tym tygodniu na listach rozgrywek pojawią się warianty ze starymi wartościami TKK, więc każdy gracz będzie mógł zdecydować, która wersja mu bardziej odpowiada.

Przypomnijmy, że Battlefield V dostępne jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na początku grudnia gra otrzymała dużą aktualizację Overture, która wprowadziła m.in. nowy rozdział kampanii, dodatkową multiplayerową mapę i ulepszenia wydajności ray tracingu.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania