Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2018, 11:16

autor: Adrian Werner

Battlefield 5 - patch Overture z niemiecką kampanią już dostępny

Gra Battlefield V otrzymała duży patch, który wprowadza m.in nowy rozdział kampanii, dodatkową multiplayerową mapę i ulepszenia wydajności ray tracingu.

Będziemy musieli poczekać trochę dłużej, zanim poznamy losy załogi czołgu Tygrys o numerze 237. - Battlefield 5 - patch Overture z niemiecką kampanią już dostępny - wiadomość - 2018-12-05
Będziemy musieli poczekać trochę dłużej, zanim poznamy losy załogi czołgu Tygrys o numerze 237.

AKTUALIZACJA:

Opóźnienie okazało się raptem jednodniowe. Patch ukazał się już na PC oraz PlayStation 4, a na Xboksie One łatka zadebiutuje w południe.

BATTLEFIELD V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DICE
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 20 listopada 2018 r.

Mamy złe wieści dla fanów Battlefielda V. Studio DICE poinformowało o opóźnieniu premiery darmowej aktualizacji Chapter 1: Overture. Patch miał ukazać się dzisiaj, ale autorzy znaleźli w nim poważny błąd i zdecydowali się wstrzymać z premierą do jego naprawienia. Deweloperzy nie podali nowego terminu, ale zapewnili, że poślizg nie będzie duży.

Przypomnijmy, że rozwój Battlefielda V będzie odbiegał od tego, do czego przyzwyczaiło nas studio DICE. Zamiast serii płatnych dodatków, gra ma otrzymywać nową zawartość jedynie w formie darmowych aktualizacji w ramach tzw. Teatrów Wojny (ang. Tides of War).

Wspomniany patch Chapter 1: Overture wzbogaci kampanię dla pojedynczego gracza o czwartą opowieść wojenną zatytułowaną Ostatni Tygrys. W niej wcielimy się w niemieckiego dowódcę czołgu o imieniu Peter Muller i prześledzimy losy jego załogi u schyłku drugiej wojny światowej.

Overture doda również poligon, gdzie będziemy mogli podszlifować nasze umiejętności, oraz mapę Panzerstorm, skupiającą się na wieloosobowych starciach pancernych. Do tego dojdą nowe bronie, skórki, przedmioty oraz pierwsze obiekty kosmetyczne dla pojazdów. Nie zabraknie również garści poprawek i ulepszeń, opartych na sugestiach społeczności.

Patch ma także przynieść ulepszenia optymalizacji ray tracingu. Ta opcja na razie powoduje ogromne spadki wydajności, ale po aktualizacji prędkość działania tej techniki ma wzrosnąć nawet o 50%. Nvidia obiecuje, że na karcie GeForce RTX 2080 Ti możliwa będzie zabawa w 60 FPS-ach w rozdzielczości 2560x1440 z ray tracingiem ustawionym na opcję Ultra.

Battlefield V dostępny jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich platformach sprzętowych oferuje pełną polską wersję językową. Gra zebrała dobre recenzje i wydanie pecetowe posiada średnią ocen na poziomie 80% według serwisu Metacritic. Z konsensusem tym zgodził się nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 8.0/10. Na razie nie ujawniono wyników sprzedaży, ale są przesłanki, że mogą one być gorsze się oczekiwano.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 4 grudnia 2018, 10:36.

Battlefield V

Battlefield V