Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2013, 09:16

autor: Góral

Battlefield 4 umożliwi przenoszenie statystyk pomiędzy konsolami obecnej i przyszłej generacji

Battlefield 4 zapewni swoim fanom bezstresową przesiadkę z konsol Xbox 360 i PlayStation 3 na Xboksa One i PlayStation 4. Studio DICE umożliwi transfer statystyk i usługi Premium z jednego urządzenia na drugi, ale tylko w obrębie jednej firmy (PS3 - PS4, X360 - XOne).

Studio DICE poinformowało, że gra Battlefield 4 obsługiwać będzie transfer statystyk i dodatków DLC pomiędzy konsolami obecnej i nowej generacji. Wychodzi więc na to, że Call of Duty: Ghosts nie będzie w tym odosobnione.

Battlefield 4 umożliwi transfer statystyk pomiędzy obiema generacjami konsol. - Battlefield 4 umożliwi przenoszenie statystyk pomiędzy konsolami obecnej i przyszłej generacji - wiadomość - 2013-08-15
Battlefield 4 umożliwi transfer statystyk pomiędzy obiema generacjami konsol.

Przesiadka z Xboksa 360 na Xboksa One i z PlayStation 3 na PlayStation 4 nastąpi więc w przypadku czwartego Battlefielda bez większych problemów. Cała zawartość (statystyki, odznaki, itd.) odblokowana w wersji na obecny sprzęt zostanie w prosty sposób przeniesiona na urządzenie nowej generacji. Dotyczy to także usługi Premium.

Przy okazji przypominam, że kilka dni temu pojawiły się nowe informacje o trybie dla wielu graczy. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że rdzeń systemu klas pozostanie niezmieniony, studio położy większy nacisk na wzmocnienie współpracy zespołowej, a system odpowiadający za dynamiczne zdarzenia na mapach zostanie znacznie rozwinięty. Warto także zerknąć na naszą zapowiedź przygotowaną przez Stinga.

Battlefield 4 ukaże się w Polsce na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC 31 października. Tytuł zostanie wydany w pełnej polskiej wersji językowej (napisy i dubbing) na wszystkich platformach sprzętowych, w tym także na Xboksie One i PlayStation 4. Obecnie nie wiemy jednak kiedy produkcja dotrze na urządzenia nowej generacji. Pewny jest tylko fakt, że nastąpi to jeszcze w tym roku.