Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2013, 14:40

autor: Sarge

Battlefield 4 - system modyfikacji broni na nowym materiale wideo

Na oficjalnym blogu serii Battlefield pojawił się materiał wideo wraz ze szczegółami na temat systemu modyfikacji broni w grze Battlefield 4. Studio EA DICE zapowiada, że w tym zakresie otrzymamy najwięcej możliwości w historii serii.

Studio EA DICE ujawniło szczegóły na temat systemu modyfikacji broni w grze Battlefield 4. Gracze mają otrzymać najwięcej możliwości kombinacji w historii serii, co pozwoli dostosować każdą pukawkę do swoich potrzeb.

Deweloper zapewnia, że w Battlefield 4 dostaniemy co najmniej trzy razy więcej akcesoriów niż w trzeciej części. Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu: „W połączeniu z ilością dostępnych broni w grze, liczba potencjalnych kombinacji wyposażenia jest prawdziwie astronomiczna”. Widać to nie tylko po różnego rodzaju celownikach i uchwytach, bo otrzymamy też mnóstwo różnych kamuflaży na poszczególne pukawki.

Każdą broń pomalujemy na wiele sposobów. Twórcy przygotowali sześć rodzajów takich kamuflaży, każdy oferujący po 16 różnych wariacji. Dodatkowo mają one przystosowywać się do otoczenia. Oznacza to, że np. na mapie Paracel Storm kamuflaż będzie niejako łączyć się z niebieskimi, szarymi i zielonymi odcieniami, a na etapie Siege of Shanghai malowanie przybierze bardziej stonowane kolory.

W nadchodzącej odsłonie popularnej serii strzelanin każda broń zostanie opisana szeregiem statystyk. Będzie to o tyle wygodne, że po zaaplikowaniu modyfikacji od razu zobaczymy, jak wpłyną na konkretne właściwości wyposażenia. To powinno znacznie ułatwić selekcję akcesoriów. W poprzedniej części brakowało jakichkolwiek statystyk, co początkującym mogło utrudniać wybór odpowiednich ulepszeń.

Battlefield 4 to kolejna odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin autorstwa szwedzkiego studia EA DICE. Gra ukaże się w Polsce 31 października bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W listopadzie zadebiutuje też na PlayStation 4 i Xboksie One jako jeden z tytułów startowych na tych konsolach.