Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2021, 12:57

Battlefield 2042 na start bez trybów e-sportowego i rankingowego

Battlefield 2042 nie otrzyma w dniu premiery trybów e-sportowego i rankingowego. Sytuacja może się jednak zmienić, jeśli społeczność zasugeruje potrzebę ich dodania.

W SKRÓCIE:
  1. Battlefield 2042 pozbawiony będzie trybów przygotowanych z myślą o esporcie.
  2. Studio rozważy ich dodanie, jeśli zostanie wyrażona taka potrzeba ze strony społeczności.

Battlefield 2042 w dniu premiery pozbawiony będzie trybu rankingowego oraz opcji dedykowanej rozgrywkom esportowym. Informację potwierdził w rozmowie z youtube’owym kanałem Battlefield Nation starszy designer studia Ripple Effect - Justin Wiebe.

Przyznał on, że studio nie wyklucza opcji dodania dedykowanego esportowi trybu w późniejszym terminie, jednak aktualnie priorytety są inne. Studio wsłucha się w głosy społeczności i jeśli okaże się, że takowa opcja jest potrzebna, to szansa na jej dodanie będzie spora.

To jest temat, w którym chcemy poznać zdanie naszej społeczności. Jeśli obecność rankingowych gier i trybu esportowego będzie dla nich ważna i poinformują nas o tym - rozważymy temat i zobaczymy, co da się zrobić.

Wiebe przyznał później w rozmowie, że wypełnieniem luki może być Battlefield Portal, w którym, przypominamy, społeczność będzie mogła tworzyć rozgrywkę na własnych zasadach, modyfikując praktycznie każdy aspekt potyczki.

Battlefield 2042 skupi się na rozgrywkach sieciowych, ignorując kompletnie tryb dla jednego gracza. Gra trafi do sprzedaży 22 października tego roku.

  1. Battlefield jest najlepszy, gdy nie jest realistyczny
  2. Tryb Battlefield Portal jest jak obietnica ciasta i podstępna GLaDOS w jednym
  3. Battlefield 2042 – oficjalna strona