filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 lipca 2021, 13:30

autor: Adam Królak

Peter Jackson nie chciał uśmiercać hobbitów we Władcy Pierścieni

Aktorzy wcielający się w Merry'ego oraz Pippina w trylogii Władcy Pierścieni ujawnili, że Peter Jackson był namawiany przez studio do uśmiercenia jednego z hobbitów należących do Drużyny Pierścienia.

Dominic Monaghan oraz Billy Boyd wyjawili w wywiadzie dla IGN, że Peter Jackon był naciskany przez studio do uśmiercenia jednego z czterech hobbitów należących do Drużyny Pierścienia w trylogii Władcy Pierścieni. Ostatecznie reżyser nie uległ namowom i – zgodnie z fabułą książkowego dzieła Tolkiena – bohaterowie przeżyli.

Aktorzy, którzy wcielili się w Merry’ego i Pippina, są wdzięczni za upór Petera Jacksona, ponieważ to prawdopodobnie ich postacie spotkałby ten przykry los. Wiadome było, że twórcy raczej nie zdecydują się na uśmiercenie Froda lub Sama, tak więc w grę wchodzili jedynie Merry lub Pippin. Boyd i Monaghan jasno przyznali, że naciski płynęły z samej góry, ale Jackson zdawał się mieć własne zdanie w tej kwestii. Postanowił trzymać się książkowego pierwowzoru, w którym żaden z czterech hobbitów nie zginął.

Bardzo dobrze, że tak się nie stało, bo to byłbym ja. Nie było opcji, żeby uśmiercili Froda lub Sama, a wtedy w grę wchodzili jedynie Merry i Pippin. Nie zabiliby Pippina, ponieważ miał duży udział w historii Gandalfa. To na pewno byłbym ja. Uważam, że Peter tłumaczył sobie to tak: „To kawał świetnej książki, musimy się trzymać tego, co jest tam napisane”. Tak więc reżyser pozostał przy swoim i jestem za to wdzięczny – powiedział Monaghan.

Wywiad dla IGN był także promocją podcastu The Friendship Onion prowadzonego przez Dominica Monaghana oraz Billy’ego Boyda, który doczekał się jak do tej pory jedenastu odcinków. Nagrania można oglądać na kanale youtube’owym o tej samej nazwie. Podczas programu często poruszane są tematy związane z Władcą Pierścieni, a nawet zapraszani są aktorzy z obsady filmu, jak na przykład Elijah Wood. Jest to swego rodzaju sentymentalna podróż dla aktorów, ale też dla fanów trylogii Petera Jacksona, której ostatnia część pojawiła się prawie 18 lat temu.

Dołącz do swoich ulubionych hobbitów, przyjaciół i gwiazdorów, Billy’ego Boyda oraz Doma Monaghana w ich sentymentalnym powrocie do Władcy Pierścieni. [Podcast] zawiera wywiady z obsadą i ekipą, zanurzając się głęboko w życie za kulisami i odpowiadając na wiele pytań fanów. The Friendship Onion odsłoni więzy przyjaźni, zarówno te na ekranie, jak i poza nim – czytamy w opisie kanału w serwisie YouTube.

Adam Królak

Adam Królak

Pecetowiec, pasjonat starszych i zapomnianych produkcji z duszą (głównie gier RPG i strategicznych), w które grywa po dziś dzień. Często wraca też do gier 8-bitowych, w które zagrywał się w dzieciństwie. Chętnie podróżuje i uczy się języków. Interesuje się Azją z naciskiem na Indonezję, Japonię i Koreę. Lubi kino azjatyckie, indonezyjską kuchnię i książki fantasy.

więcej