Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2021, 11:18

autor: Qskan

Testy Battlefielda 2042 zostały przesunięte

Electronic Arts poinformowało, że testy Battlefielda 2042, które pierwotnie miały rozpocząć się w lipcu, zostały przesunięte na drugą połowę lata. Pozwoli to na lepsze sprawdzenie rozgrywki multiplatformowej.

W SKRÓCIE:
  1. Electronic Arts poinformowało o przesunięciu beta-testów Battlefielda 2042 na drugą połowę lata.
  2. Powodem tej decyzji jest chęć lepszego przyjrzenia się rozgrywce cross-play.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Battlefield 2042 zaoferuje cross-play posiadaczom konsol oraz PC. Warto jednak wspomnieć, że przy okazji dowiedzieliśmy się o tym, iż testy gry, które miały rozpocząć się w tym miesiącu, zostały przesunięte na drugą połowę lata. Już wcześniej było wiadomo, że EA DICE wybierze własnych testerów spośród weteranów serii Battlefield. Teraz wiemy, że obsuwa spowodowana jest chęcią lepszego sprawdzenia możliwości cross-playu.

Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy gry międzyplatformowej. Potwierdzamy, że zamierzamy stworzyć i przetestować to rozwiązanie w Battlefield 2042. Podjęliśmy w związku z tym decyzję o przesunięciu testów technicznych na drugą połowę tego lata, dzięki czemu będziemy mogli sprawdzić funkcjonalność rozgrywki międzyplatformowej.

Oznacza to, że dołączy do nas kilka tysięcy osób, które pomogą przetestować nowe rozwiązania, tworzone od podstaw dla Battlefield 2042. Pamiętajcie, że wersja testowa nie jest pełną grą, którą zobaczycie w otwartej becie lub w dniu premiery. To tylko środowisko programistyczne zawierające wybrane funkcje, skupiające się na wydajności technicznej - czytamy na stronie EA.

Elektronicy podkreślają, że to oni sami poinformują szczęśliwych wybrańców o możliwości udziału w beta-testach. W tym celu polecane jest zaktualizowanie swojego proflu w usłudze EA Playtesting. Deweloperzy podkreślają, że sama rejestracja nie jest żadnym gwarantem dołączenia do testów. Podczas wydarzenia wspólnie będą mogli zagrać gracze posiadający PS5, Xbox Series X/S oraz PC.

W finalnej wersji Battlefielda 2042 opcja cross-play umożliwi wspólne granie posiadaczom konsol najnowszej generacji z użytkownikami PC. Z uwagi na ograniczenia technologiczne posiadacze PS4 i Xboksa One w rozgrywce międzyplatformowej skazani są na tylko siebie.

Przypomnijmy, że Battlefield 2042 zadebiutuje 22 października tego roku. Gra wyjdzie na PC, PS4, PS5, Xboksa One oraz Series X|S.