Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 marca 2016, 09:45

Batman v Superman, Dope, Opowieść o miłości i mroku - weekendowe premiery filmowe

Jutro do kin wchodzi jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku - Batman v Superman. Ale jeśli należycie do tych, którzy byli na pokazach przedpremierowych, może zainteresujecie się komediowym Dope albo debiutem Natalie Portman w roli reżyserki?

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

W światowy dzień głupich żartów na ekranach polskich kin debiutuje prawdopodobnie najbardziej „kontrowersyjny” superbohaterski film ostatnich lat. Krytycy nie zostawiają na produkcji Zacka Snydera suchej nitki, wymieniając nierówne tempo, brak przewodniej myśli, zbytnią przewidywalność jako jedne z minusów. Z kolei widzowie są raczej zadowoleni i doceniają rozmach pojedynku między dwoma tytanami świata komiksu. Pokazy przedpremierowe już u nas były, od tego piątku seanse są dostępne już przez całe dnie, również w kinach IMAX. Czy macie już zaplanowaną wizytę podczas starcia Batmana i Supermana?

 1. Reżyseria: Zack Snyder
 2. Tytuł oryginalny: Batman v Superman: Dawn of Justice
 3. Grają: Ben Affleck, Henry Cavill, Jesse Eisenberg, Gal Gadot

Opowieść o miłości i mroku

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Reżyserski debiut Natalie Portman może zaskoczyć użyciem języka hebrajskiego, którym mówią wszyscy bohaterowie, ale zważywszy na fakt, że jest to ekranizacja pamiętników Amosa Oza, wydaje się to całkiem naturalne. W Opowieści... spotkamy rodzinę pisarza: obdarzoną niezwykłą wyobraźnią marzycielkę Fanię, jego matkę i stąpającego twardo po ziemi Ariego, ojca. Małżeństwo nie było udane, a mały Amos w dzieciństwie słuchał fantastycznych opowieści snutych przez jego mamę, co było dla niej jedynym sposobem ucieczki od smutnej rzeczywistości. Pozytywne opinie krytyków, uznany materiał źródłowy i piękne zdjęcia Sławomira Idziaka dają nadzieję na naprawdę dobre kino.

 1. Reżyseria: Natalie Portman
 2. Tytuł oryginalny: A Tale of Love and Darkness
 3. Grają: Natalie Portman, Gilad Kahana, Amir Tessler

Dope

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Dope to potencjalny hit z festiwalu w Sundance, szalona, barwna, zabawna opowieść o muzyce i młodości. Główny bohater filmu jest fanatycznie zakochany w hip-hopowej kulturze lat 90-tych, co wywołuje zrozumiałą wesołość wśród jego rówieśników. Gdy na jego drodze stanie lokalny gangster i handlarz narkotyków, żytcie chłopaka zmieni się nie do poznania, choć nie zawsze w negatywny sposób. Do tego dołóżcie kiełkujące uczucie i barwny świat tłustych beatów, a wyjdzie z tego prawdziwie wiosenna kinowa przygoda. Szkoda, że Dope grane będzie tyko w czterech polskich kinach: poznańskiej Muzie, wrocławskich Nowych Horyznotach, krakowskim Kinie pod Baranami i warszawskim Kino.Labie.

 1. Reżyseria: Rick Famuyiwa
 2. Grają: Zoe Kravitz, ASAP Rocky, Shameik Moore

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Głośniej od bomb (dużo dramatu, trochę komedii w filmie o zmaganiach bliskich zmarłej fotografki wojennej),
 2. Kung-fu Panda 3 (trzecia część przygód najsłynniejszej i najgroźniejszej pandy na świecie),
 3. Moje wielkie greckie wesele 2 (kolejny powrót po latach – romantyczna komedia o perypetiach głośnej, greckiej rodziny),
 4. Pasolini (dramat biograficzny o schyłku życia włoskiego reżysera Piera Paolo Passoliniego),
 5. Niesamowita Marguerite (belgijski komediodramat o bogatej kobiecie, która uwierzyła, że potrafi śpiewać i chce się sprawdzić podczas koncertu),
 6. Najlepsze przyjaciółki (dwie małe dziewczyny, świeżo wyklute kaczątko i opowieść o przyjaźni).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.