Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2020, 18:16

autor: Froozyy

Bany w Apex Legends za używanie glitcha pozwalającego na granie ze słabszymi

Kilkaset graczy w Apex Legends otrzymało bana za korzystanie z exploita umożliwiającego rozgrywkę ze słabszymi osobami w trybie rankingowym.

W każdej szanującej się produkcji nastawionej na rywalizację sieciową znajdziecie jakąś formę rozgrywek rankingowych. Nie inaczej jest i w Apex Legends, w którym to gracze w każdym sezonie mierzą się na przestrzeni różnych rang (poczynając od Brązu, na Predatorze kończąc). Aby awansować, należy zbierać punkty przyznawane m.in. za zajęte miejsce w danym meczu czy też liczbę zabójstw, aczkolwiek w każdej kolejnej dywizji jest to utrudnione. Okazało się jednak, że w poprzednim sezonie znaleźli się gracze, którzy za pomocą glitcha trafiali do gier z niższych rang (np. osoby z Diamentu rywalizowały z tymi z Brązu). To pozwalało im na łatwiejsze zdobywanie punktów i wspinanie się w rankingu.

Jeden z pracowników studia Respawn – Conor Ford – poinformował jednak, że konta graczy (a było ich dokładnie 419 na wszystkich platformach) korzystających z tego błędu zostały zbanowane na sezon 7. Oficjalnie nie zdradzono, czy glitch został w ogóle naprawiony, ale według informacji podawanych na stronie wsparcia EA wiemy, że istnieje on już w grze przynajmniej od 2019 roku.

Exploit sam w sobie nie był zbyt trudny do odtworzenia. Wymagał przynajmniej dwójki graczy w drużynie i odrobiny wyczucia czasu. W sieci można znaleźć materiały wideo tłumaczące jego dokładne wykorzystanie.

Na koniec warto przypomnieć, że właśnie dzisiaj rozpoczął się siódmy sezon w Apex Legends. Wraz z nim produkcja trafiła na Steama, a do gry wprowadzono m.in. zupełnie nową mapę oraz bohaterkę.