Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2020, 11:25

autor: AlexB

Bannerlord - pomocna mapa surowców i towarów handlowych

Jeden z graczy Mount & Blade II: Bannerlord przygotował mapę, która przedstawia surowce i dobra produkowane przez poszczególne wioski na mapie gry. Jest ona aktualna dla wersji e1.1.0 tytułu.

W SKRÓCIE
  1. Na Reddicie pojawiła się mapa prezentująca dobra produkowane przez poszczególne wioski w Mount & Blade II: Bannerlord.
  2. Powstała ona na podstawie mapy znajdującej się na forum studia TaleWorlds, dzięki której dowiadujemy się, że w tytule możemy odwiedzić 53 miasta, 67 zamków oraz 272 wioski.

Jednym z najbardziej chwalonych elementów Mount & Blade II: Bannerlord jest poprawiony i bardziej rzeczywisty względem poprzedniczek system handlu. Niektórzy mogą się w nim jednak nieco pogubić. Aby ułatwić rozeznanie, gdzie najlepiej kupować dane dobra, bądź które włości podbić, by wyciągnąć z tego jak największe korzyści, użytkownik Reddita ukrywający się pod pseudonimem entirelyalive przygotował specjalną mapę, na której umieścił ikonki informujące, co produkują poszczególne wioski w grze. Możecie ją zobaczyć poniżej. Uwaga! Jest ona aktualna dla wersji e1.1.0 gry, czyli najnowszej.

Bannerlord - pomocna mapa surowców i towarów handlowych - ilustracja #1
Źródło: Reddit

Użytkownik entirelyalive stworzył swoje opracowanie na podstawie mapy, która jest dostępna na oficjalnym forum studia TaleWorlds. Dzięki niej poznaliśmy kilka interesujących statystyk. Otóż w Mount & Blade II: Bannerlord znajdziemy obecnie 53 miasta, 67 zamków oraz 272 wioski, a na podstawie niedawnego wycieku możemy spokojnie założyć, że to dopiero początek. Dla porównania, w „czystym” Warbandzie możemy odwiedzić 22 miasta, 48 zamków i 110 wiosek.

Bannerlord - pomocna mapa surowców i towarów handlowych - ilustracja #2
Które wioski odwiedzić, by było to dla nas jak najbardziej korzystne?

Przypominamy, że Mount & Blade II: Bannerlord znajduje się obecnie we Wczesnym Dostępie Steam już od przeszło dwóch tygodni i ma z niego wyjść za mniej więcej rok. Tytuł jak na razie zbiera pozytywne oceny wśród graczy, choć jak to często bywa w produkcjach z Early Accessu, nie brakuje w nim błędów. Na szczęście studio TaleWorlds nie próżnuje i regularnie wydaje nowe aktualizacje do tytułu. Ostatnia pojawiła się 13 kwietnia i naprawiła problemy związane między innymi z zadaniami z głównego wątku w późniejszych etapach zabawy, mariażami, czy wyrzucaniem gry do pulpitu po zmianie dziennych zarobków i podczas zdarzeń okresowych. Dokładny opis patcha znajdziecie w tym miejscu. Natomiast tutaj twórcy umieścili listę znanych błędów, które czekają na naprawienie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mount & Blade II: Bannerlord
  2. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik do gry
  3. Mount & Blade II: Bannerlord – kompendium wiedzy