Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2020, 12:10

autor: Entelarmer

Bannerlord otrzymał automatyczne blokowanie, jest duża aktualizacja

Mount & Blade II: Bannerlord otrzymało aktualizację 1.4.3. Patch wprowadza sporo poprawek i zmian w grze, wliczając w to dialogi z poziomu mapy bez ekranu ładowania, funkcję automatycznego blokowania oraz… wiwaty.

Bannerlord otrzymał automatyczne blokowanie, jest duża aktualizacja - ilustracja #1
Patch 1.4.3 dodaje garść nowości i sporo poprawek.

Studio TaleWorlds udostępniło zapowiadaną aktualizacją Mount & Blade II: Bannerlord. Patch 1.4.3 nie przynosi ze sobą obiecanych narzędzi moderskich, ale w zamian otrzymaliśmy ogromną liczbę zmian, w tym poprawki rozmaitych niedoróbek. Od teraz gracze mogą wybrać, które oddziały zabiorą ze sobą do kryjówek bandytów, a siły złoczyńców zostały zbalansowane. Dzięki temu starcia z łotrami powinny być o wiele mniej irytujące. Dochodzą do tego rozmaite poprawki związane z optymalizacją i stabilnością gry, jak również garść usuniętych błędów z plikami zapisu, osadami, najemnikami, dyplomacją etc.

Gracze otrzymali też opcję włączenia automatycznego blokowania, o której wspominano w zeszłym tygodniu. Na razie działa ona tylko w trybie dla jednego gracza – wystarczy nacisnąć klawisz odpowiedzialny za blokowanie, a nasza postać sama wybierze kierunek potrzebny do odparcia wrogiego ciosu. Z kolei nowy system dialogów z poziomu mapy sprawia, że rozmowy przeprowadzimy sprawniej i bez konieczności oglądania ekranu ładowania. Ponadto otrzymaliśmy obiecaną postawę dla wojowników z bronią drzewcową do walki z jeźdźcami oraz trzy nowe tarcze i dwie zbroje ze Sturgii. Entuzjaści świętowania mogą także wiwatować ze swoimi wojskami na cztery różne sposoby. Pełną listę zmian w języku angielskim znajdziecie na karcie Steam Mount & Blade II: Bannerlord.

Bannerlord otrzymał automatyczne blokowanie, jest duża aktualizacja - ilustracja #2
Twórcy nie szczędzą nam zmian w kolejnych aktualizacjach Bannerlorda.

Oprócz patcha 1.4.3 TaleWorlds wypuściło też wersję beta aktualizacji 1.5.0 Ta również wprowadza sporo poprawek do gry, aczkolwiek minie nieco czasu, nim zobaczą je wszyscy gracze. Niestety, na liście zmian znów zabrakło narzędzi moderskich, mimo że studio obiecało, że postara się dostarczyć je jeszcze w tym miesiącu. Pozostaje wierzyć, że mimo wszystko twórcy dotrzymają słowa.