Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2020, 12:21

autor: DS

Bannerlord - jeden żołnierz powstrzymał oblężenie przez buga

Do zabawnej sytuacji doszło w Mount and Blade 2: Bannerlord - jeden żołnierz przez błąd w grze odparł całą wrogą armię. Gracz, u którego wystąpił bug, podzielił się tym odkryciem w serwisie Reddit, a całość dodatkowo skomentowali twórcy.

Bannerlord - jeden żołnierz powstrzymał oblężenie przez buga - ilustracja #1
Mount and Blade II: Bannerlord pozwala toczyć imponujące bitwy, które często usłane są jednak błędami.

We fragmencie rozgrywki, który w serwisie Reddit udostępnił gracz Bannerlorda, widać doskonale absurd całej sytuacji. Przez błąd w grze jednostki przeciwnika, strącane przez jednego żołnierza, jedna po drugiej spadały z murów, często jednocześnie przy tym umierając. Bug ten całkowicie zepsuł balans rozgrywki, co ostateczne przechyliło szalę zwycięstwa na stronę gracza. Fragment z tego pamiętnego oblężenia możecie obejrzeć pod tym linkiem.

Bannerlord - jeden żołnierz powstrzymał oblężenie przez buga - ilustracja #2
M&B znany jest ze swojej mechaniki oblężeń.

Wydarzenie to nie umknęło uwadze twórcom gry, którzy post skomentowali słowami:

Przekazaliśmy to zespołowi. Dzięki.

Bugi i oblężenia

Pod opisanym wyżej wątkiem rozpoczęła się prawdziwa dyskusja o najróżniejszych błędach, które gracze spotykają podczas swoich potyczek. Użytkownicy podzielil się opowieściami o klinujących się ludziach czy znikających obiektach. Jeden z forumowiczów pisze tak:

Podczas mojego ostatniego oblężenia bitwa trwała dosłownie 10 minut dłużej niż normalnie powinna, bo 5 moich żołnierzy nie mogło poradzić sobie z jednym przeciwnikiem, skacząc tylko wokół niego i obijając broń, próbując trafić ostatniego niedobitka.

Inny użytkownik Reddita pisze też, że musiał użyć cheatów, gdyż jego ostatni przeciwnik zaklinował się w ścianie. Należy jednak pochwalić TaleWorlds, twórców gry, gdyż biorą sobie do serca apele graczy i systematycznie patchują grę, co wiele osób bardzo docenia.

Warto przypomnieć, że Mount and Blade 2: Bannerlord to druga pełnoprawna odsłona popularnej sandboksowej serii Mount & Blade, która łączy elementy strategii i gier RPG w quasi-średniowiecznej otoczce. Miejscem akcji Bannerlord jest potężne mocarstwo, którego władca zmarł, nie pozostawiając po sobie dziedzica. Produkcja jest jeszcze we wczesnym dostępie, a jej pełna wersja zapowiedziana jest na 2021 rok. Gra dostępna jest tylko na komputery osobiste.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord