Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2020, 16:36

autor: Froozyy

Ban dla 9-letniego gracza wywołał burzę na Twitterze

Społeczność Fortnite'a wywołała burzę na Twitterze z powodu bana dla 9-letniego gracza, który otrzymał go na cztery lata. Chłopak nie może od teraz brać udziału w turniejach oraz trybach kompetytywnych.

W SKRÓCIE:
  • społeczność Twittera rozpętała burzę po tym, jak 9-letni brazylisjki gracz Fortnite’a otrzymał bana na turnieje oraz gry kompetytywne;
  • z powodu złamania regulaminu turniejów z nagrodami pieniężnymi chłopak do ukończenia 13 roku życia nie może brać w nich udziału oraz zablokowano mu dostęp do trybów kompetytywnych (m.in. Areny);
  • fani gracza oraz popularni streamerzy zaatakowali Epic Games poprzez Twittera, twierdząc, że chłopak powinien nadal móc grać w trybach, w których nie ma nagród pieniężnych.

Wczoraj doszło do niecodziennej sytuacji dotyczącej Fortnite’a, która wśród społeczności gry niemal natychmiastowo wywołała masę kontrowersji. Wszystko zaczęło się, gdy 9-letni brazylijski gracz Zenon, który jest popularnym streamerem oraz zawodnikiem drużyny DETONA Gaming, otrzymał 4-letniego bana na udział w turniejach oraz trybach kompetytywnych. Jak się jednak okazało, powód zakazu jest najprawdopodobniej zupełnie inny, niż się wszystkim na początku zdawało.

Ban dla 9-letniego gracza wywołał burzę na Twitterze - ilustracja #1
Co było powodem bana 9-letniego Zenona?

Cała sytuacja sprowadza się do tego, że firma Epic Games nie zezwala graczom poniżej 13 roku życia na udział w turniejach oraz trybach, w których można wygrać nagrody pieniężne. Aby móc grać w pozostałych, należy mieć zgodę rodziców. Podczas swojej transmisji Zenon grał w trybie Arena, który nie posiada nagród pieniężnych, więc jedyne czego potrzebował to przyzwolenia jednego z rodziców. Tak się akurat złożyło, że obok niego siedział ojciec i obserwował poczynania syna, więc możnaby założyć, że 9-latek wspomnianą zgodę otrzymał.

Jednakże podczas transmisji Zenon dostał bana i teraz do ukończenia 13 roku życia nie może brać udziału w turniejach oraz grać w trybach kompetytywnych (m.in. na Arenie, gdzie można z łatwością ćwiczyć umiejętności). Ta sytuacja wprowadziła w konsternację zarówno samego gracza, jak i jego widzów, bowiem wydawać by się przecież mogło, że 9-latek nie zrobił nic złego. Co więcej, wiele serwisów donosiło właśnie, że powodem bana była opisana sytuacja, co tylko wprawiło w większą złość pozostałych graczy.

Temat szybko podłapali brazylijscy fani małoletniego zawodnika, a zaraz po nich najpopularniejsi streamerzy Fortnite’a. Na Twitterze ruszyła akcja #FreeZenon, w której wzięło już udział ponad 100 tys. osób. Społeczność chce przede wszystkim, aby Epic Games przywrócił 9-latkowi m.in. możliwość trenowania w trybie Arena.

Jak się jednak szybko okazało, powodem bana najpewniej wcale nie jest opisana powyżej sytuacja. Zenon kilka dni temu np. brał udział w jednym z turniejów typu „Cash Cup” (nie po raz pierwszy z resztą) i nawet umieścił filmik z tego na swoim kanale YouTube. W tym przypadku niestety regulamin nie stoi po jego stronie. Istnieje w nim zapis (punkt nr. 3.1.1), że każdy uczestnik „Cash Cup” musi mieć ukończone co najmniej 13 lat. Poniżej tego wieku (nawet za zgodą rodzica) nie można brać udziału w wydarzeniu. Wszystko wskazuje więc na to, że przyznany małoletniemu graczowi ban jest w pełni uzasadniony. Nadal pozostaje jednak sprawa z dostępem 9-latka do Areny (która jest uznawana za tryb kompetytywny, ale nie ma w niej nagród), gdzie dalej mógłby ćwiczyć swoje umiejętności. Na jakąkolwiek oficjalną odpowiedź deweloperów trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale