Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2020, 21:06

autor: "Vergil"

Baldur's Gate 3 – zobacz m.in. Podmrok w półtoragodzinnym gameplayu

Gra Baldur’s Gate III powoli wychodzi z cienia. Gracze mogli zobaczyć trwający półtorej godziny gameplay z tej produkcji, od czasu do czasu wpływając na to, jak potoczy się rozgrywka. Swen Vincke pozwolił im podejmować kluczowe decyzje, co doprowadziło między innymi do krótkiej wizyty w Podmroku.

W SKRÓCIE:
  1. trwający półtorej godziny gameplay z gry Baldur’s Gate III pozwala przede wszystkim spojrzeć na nieprezentowane dotąd lokacje, na czele z Podmrokiem;
  2. jako że rozgrywka była transmitowana na żywo, prowadzący pokaz Swen Vincke pozwolił widzom podejmować kluczowe decyzje;
  3. projekt wciąż ewoluuje – twórcy wprowadzili pewne zmiany m.in. w dialogach oraz systemie walki.

Swen Vincke z Larian Studios zaprezentował graczom trwający półtorej godziny gameplay z gry Baldur’s Gate III. W przeciwieństwie do pierwszej transmisji, tym razem widzowie mogli wpływać na przebieg rozgrywki. Dzięki temu na poniższym materiale wideo możecie między innymi zobaczyć herszta goblinów całującego stopy jednej z towarzyszek głównego bohatera czy choćby rzucić okiem na to, jak w omawianej produkcji będzie wyglądał Podmrok.

Nim zaprosimy Was na seans, przypominamy, że gra trafi (a przynajmniej powinna) do Wczesnego dostępu w sierpniu bieżącego roku. Co zaś tyczy się poniższego materiału wideo – właściwy pokaz rozpoczyna się w 21 minucie.

Oprócz zupełnie nowych lokacji oraz postaci stworzonej od podstaw (a nie wybranej spośród kilku predefiniowanych) podczas prezentacji w oczy rzuciły się dwie ciekawostki. Jak się bowiem okazuje, na przestrzeni ostatnich miesięcy projekt przeszedł pewne zmiany – nieco zmodyfikowano nie tylko turowy system walki, lecz także dialogi. Ponadto Vincke przez sporą część pokazu umieszczał kamerę niżej niż poprzednio, co pozwoliło przyjrzeć się z bliska elementom świata przedstawionego.

Powyższy materiał wideo udowadnia również, że w Baldur’s Gate III z każdej sytuacji będziemy mieć jakieś wyjście. Jeśli skradanie nam się nie uda, będziemy mogli uratować się przy pomocy innej umiejętności... oczywiście pod warunkiem, że pomyślnie przejdziemy na nią test. W przypadku porażki często będzie można spróbować ponownie, lecz z inną zdolnością. Wygląda więc na to, że w wielu momentach walka w trzecim „Baldurze” będzie ostatecznością.

Co zaś tyczy się wyżej wspomnianego Podmroku – niestety postać „głowy” Larian Studios nie zabawiła tam zbyt długo, gdyż istoty zamieszkujące to miejsce dosłownie obróciły ją w pył. Inna sprawa, że Vincke postanowił wybrać się tam sam – losy jego bohatera zapewne potoczyłyby się inaczej, gdyby wysłał tam całą drużynę.

Baldurs Gate 3 – zobacz m.in. Podmrok w półtoragodzinnym gameplayu - ilustracja #1
W Baldur’s Gate III nie zawsze trzeba będzie chwytać za miecz. Choć akurat bestie takie jak ta na powyższym obrazku raczej nie będą mieć ochoty na negocjacje.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Baldur’s Gate III
  2. Widziałem Baldur's Gate 3 i już zbieram drużynę, bo jestem zachwycony
  3. Wszystko o Baldur’s Gate III