Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lipca 2020, 14:25

autor: Adrian Werner

Baby Yoda z bliska - figurka zachwyca wykonaniem i straszy ceną

Do sieci trafiły nowe zdjęcia prototypu szalenie szczegółowej, i równie drogiej, figurki postaci znanej jako Baby Yoda, nad którą pracuje firma Sideshow Collectibles.

Baby Yoda z bliska - figurka zachwyca wykonaniem i straszy ceną - ilustracja #1
Figurka imponuje detalami. Źródło: Collider.

Baby Yoda stał się jednym z popkulturowych fenomenów ubiegłego roku. Popularność postaci z serialu Star Wars: The Mandalorian zaskoczyła koncern Disney, który nie przygotował zawczasu zabawek z tym bohaterem, co miało kosztować firmę miliony dolarów. Dopiero w tym roku uległo to zmianie. Do sprzedaży trafiły już figurki Funko. Najwięksi fani ostrzą sobie jednak zęby na to, co szykuje studio Sideshow Collectibles. Zdjęcia z tego, nad czym pracują, mogliśmy zobaczyć już w styczniu, ale teraz publiczności zaprezentowano pierwszy prototyp. Serwis Collider był obecny na prezentacji i udostępnił zestaw fotografii, które dobrze pokazują, jak szczegółowa będzie ta zabawka.

Figurka zostanie wykonana w skali 1:1 i będzie mierzyła 41,9 cm. Poziom detali zapiera dech w piersiach, ale podobny efekt wywołuje cena. The Child (bo tak oficjalnie nazywa się postać znana jako Baby Yoda) kosztować będzie 375 dolarów, czyli ok. 1455 złotych. Zabawka ma ukazać się jesienią tego roku. Na oficjalnej stronie ruszyły już pre-ordery.

Przypomnijmy, że drugi sezon Star Wars: The Mandalorian zobaczymy w październiku tego roku. W planach są również książki i komiksy powiązane serialem.

  1. The Mandalorian to najlepsze co przydarzyło się Star Wars od Powrotu Jedi
  2. Oficjalna strona internetowa Disneya
  3. Oficjalna strona internetowa marki Star Wars
  4. Oficjalna stroma firmy Sideshow Collectibles
Baby Yoda z bliska - figurka zachwyca wykonaniem i straszy ceną - ilustracja #2
Źródło: Collider.
Baby Yoda z bliska - figurka zachwyca wykonaniem i straszy ceną - ilustracja #3
Źródło: Collider.
Baby Yoda z bliska - figurka zachwyca wykonaniem i straszy ceną - ilustracja #4
Źródło: Collider.