Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 lipca 2020, 14:05

autor: Karol Laska

Star Wars The Mandalorian: Disney wyda więcej książek i komiksów z uniwersum

Mandalorianin otrzyma nie tylko drugi sezon. Uniwersum serialu zostanie poszerzone o masę książek, komiksów, a nawet zeszytów ćwiczeń na skutek najnowszych decyzji wydawniczych Disneya.

Star Wars The Mandalorian: Disney wyda więcej książek i komiksów z uniwersum - ilustracja #1
Mandalorianina będzie można już nie tylko obejrzeć, ale i przeczytać.

Cały świat z niecierpliwością oczekuje nowych odcinków Mandalorianina od Disney+, a na oficjalnej stronie Star Wars możemy przeczytać o jeszcze innych planach na rozwinięcie uniwersum serialu.

Do sprzedaży w bliżej nieokreślonej przyszłości trafią różnego rodzaju historie w postaci powieści, komiksów, zeszytów ćwiczeń oraz albumów. Oznacza to wydawniczą współpracę z wieloma firmami, na czele z Marvelem. Potwierdzono też udział takich instytucji jak Titan, Studio Fun, Crayola, Thunder Bay Press, Disney Publishing Worldwide, Dreamtivitiy i IDW Publishing.

Zapowiedziano już także parę pierwszych tytułów literackich. Wśród nich znaleźć można m.in. The Art of Star Wars: The Mandalorian (Season One) Phila Szostaka, czyli ilustrowaną książeczkę pełną zakulisowych materiałów, czy powieść dla dorosłych autorstwa Adama Christophera pt. The Mandalorian.

Star Wars The Mandalorian: Disney wyda więcej książek i komiksów z uniwersum - ilustracja #2
Okładka jednej z zapowiedzianych książek.

Nie tylko dojrzali fani otrzymają więcej gwiezdnowojennego dobra. Brooke Vitale przygotuje coś specjalnego dla najmłodszych – w tym The Mandalorian: Allies & Enemies – Level Two Reader i jedną jeszcze niezatytułowaną książkę. Swoje parę groszy w tej kwestii dołoży także Joe Schreiber ze swoim The Mandalorain: Junior Novelization.

Polityka wydawnicza Disneya od zawsze kojarzyła się z działaniami bardzo ekspansywnymi i różnorodnymi. Gwiezdne wojny cały czas radziły sobie jako marka, ale nie da się ukryć, że Mandolarianin dał im nowe życie. Drugi sezon serialu zobaczymy już w październiku tego roku.