Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 maja 2019, 09:59

Avengers: Endgame zatopił Titanica w box office wszech czasów

Dwanaście dni wystarczyło, aby Avengers: Endgame stało się drugim najbardziej kasowym filmem w historii. Najnowsza produkcja Marvela pokonała już Titanica, a wkrótce może zrzucić z tronu Avatara.

Avengers: Endgame wkrótce może stać się najbardziej kasowym filmem w historii. - Avengers: Endgame zatopił Titanica w box office wszech czasów - wiadomość - 2019-05-06
Avengers: Endgame wkrótce może stać się najbardziej kasowym filmem w historii.

Film Avengers: Endgame kontynuuje triumfalny pochód przez kina. Produkcja wygenerowała już ponad 2,188 mld dolarów. Tym samym po dwunastu dniach od premiery zrzuciła Titanica z drugiego miejsca najbardziej kasowych przebojów wszech czasów. Liderem pozostaje Avatar z wynikiem 2,78 mld, ale wydaje się, że kres jego panowania jest bliski.

Osiągnięcie jest tym większe, że w przypadku Titanica do zgromadzonej przez film kwoty 2,187 mld dolarów wlicza się wyniki zarówno pierwszej wersji kinowej z 1997 roku, jak i wypuszczonej piętnaście lat później reedycji 3D.

Fani Marvela liczą, że najnowszym Avengersom uda się przebić Avatara. Zwłaszcza po tym, jak reżyser drugiego z tych filmów, czyli James Cameron, wypowiedział się bardzo negatywnie na temat kinowych opowieści o superbohaterach. Wyraził nadzieję, że widzowie wkrótce znudzą się produkcjami, w których, jak to określił, „osieroceni mężczyźni zajmują się głównie niszczeniem miast”.

Równie imponujące jest tempo, w jakim zarabia Avengers: Endgame. Na przekroczenie progu dwóch miliardów dolarów film potrzebował tylko 11 dni. Avatarowi zajęło to 47 dni, a w przypadku Avengers: Infinity War było to 48 dni.

Sukces Avengers: Endgame ciągnie w górę również poprzedni film z tego uniwersum, czyli Kapitan Marvel. W miniony weekend produkcja znalazła się na piątym miejscu amerykańskiego box office, zwiększając swój wynik do 1,12 mld dolarów.

Obecnie wśród dziesięciu najbardziej kasowych filmów wszechczasów jest aż pięć produkcji Marvela. Poza Avengers: Endgame i Avengers: Infinity War w tym zestawieniu znalazły się również dwie wcześniejsze odsłony Avengersów oraz Black Panther.

  1. Oficjalna strona filmowego uniwersum Marvela
  2. Jaka przyszłość czeka Marvela po Avengers: Koniec gry?