Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2019, 08:37

Klasa wyścigowa FIA Formuła 2 trafi do gry F1 2019

Twórcy serii F1 – studio Codemasters Software – poinformowali, że w najnowszej odsłonie pojawi się klasa wyścigowa Formuła 2. Informacja została opublikowana na oficjalnej stronie FIA F2.

W F1 2019 znajdziemy jedną z rzeczy najbardziej upragnionych przez fanów. - Klasa wyścigowa FIA Formuła 2 trafi do gry F1 2019 - wiadomość - 2019-05-06
W F1 2019 znajdziemy jedną z rzeczy najbardziej upragnionych przez fanów.

F1 2019 W SKRÓCIE:

  1. Producent: Codemasters Software
  2. Wydawca: Codemasters Software
  3. Polski wydawca: CDP
  4. Gatunek: wyścigi
  5. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  6. Data premiery: 28 czerwca 2019 r.

Studio Codemasters Software przekazało ważną informację na temat nowej odsłony serii symulatorów wyścigowych F1. Po raz pierwszy w historii cyklu w produkcji znajdziemy również klasę wyścigową Formuła 2. Nowość trafi do trybu kariery. Wieści zostały opublikowane w komunikacie na oficjalnej stronie F2.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wprowadzimy F2 do naszej marki. Jest to jedna z rzeczy najbardziej pożądanych przez naszą społeczność i pojawi się w doskonałym momencie, gdy trzech najlepszych kierowców z 2018 roku - George Russell, Lando Norris i Alexander Albon - awansowało do F1 w tym sezonie. W nadchodzących tygodniach ujawnimy więcej szczegółów na temat tego, w jaki sposób nowość zostanie włączona do trybu kariery. Nie możemy się już doczekać – powiedział Paul Jeal, odpowiedzialny w studiu Codemasters za markę F1.

Z faktu, że Formuła 2 trafi do popularnej serii gier cieszy się także prezes tej dywizji wyścigowej, Bruno Michel.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że będziemy częścią gry wideo F1 2019. Jest to coś, na co fani czekali i po ukazaniu się teasera otrzymaliśmy dużą ilość informacji zwrotnych, co było fantastyczne. Fakt, że będziemy teraz częścią gry wideo F1, podobnie jak jesteśmy częścią weekendów F1 Grand Prix, stanowi dla nas niesamowitą okazję do podniesienia świadomości na temat marki F2 w sposób, jakiego jeszcze nigdy wcześniej nie było - powiedział szef F2.

W dniu premiery gracze będą mogli rozegrać cały zeszły sezon Formuły 2. Zmagania z bieżącego roku zostaną dodane w późniejszej aktualizacji. Przypominamy, że F1 2019 ukaże się 28 czerwca 2019 r. (dwa miesiące wcześniej niż kilka poprzednich odsłon cyklu, które debiutowały pod koniec sierpnia danego roku). Wiadomo też, że na okładce polskiego wydania zobaczymy Roberta Kubicę.

  1. F1 2019 – strona oficjalna
  2. Formuła 2 – strona oficjalna