Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2012, 13:22

autor: Jaxa

Autor Revana odchodzi z BioWare

Jeden z najbardziej znanych pisarzy współpracujących z BioWare poinformował na swoim blogu o zakończeniu współpracy z gigantem na rynku RPG.

Autor Revana odchodzi z BioWare - ilustracja #1
Okładka książki Revan
Autor Revana odchodzi z BioWare - ilustracja #2

Drew Karpyshyn

15 lutego na blogu Drew Karpyshyna, jednego z głównych twórców fabuły Star Wars: the Old Republic, pojawiła się informacja o tym, że planuje zakończyć współpracę z BioWare i zająć się własnymi projektami, takimi jak książkowa seria Children of Fire i nowa powieść w realiach Starej Republiki.

Kanadyjski pisarz współpracował z BioWare od dwunastu lat. Był scenarzystą tak znanych produkcji jak: Baldur’s Gate 2, Neverwinter Nights, Jade Empire, serii Mass Effect czy w końcu Star Wars: the Old Republic.

Znany jest również jako autor trylogii Darth Bane’a, trzech książek, których fabuła rozgrywa się w uniwersum Mass Effect, i książki Revan będącej jednym z preludiów do gry The Old Republic.

Życzymy Drew Karpyshynowi powodzeniach w nowych przedsięwzięciach i mamy nadzieję, że jego kolejne dzieła będą przynajmniej tak samo dobre jak to, co napisał do tej pory.