Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2017, 09:35

Atomega nowym projektem twórców Grow Home. Premiera za tydzień

Ubisoft Reflections ujawnił swój nowy projekt - sieciową strzelankę Atomega, w której gracze wcielą się w zbierające materię i ewoluujące egzoformy. Premiera gry na Steamie została wyznaczona na 19 września.

Ubisoft Reflections, studio odpowiedzialne za Grow Home i Grow Up, nie próżnowało przez ostatnie kilka miesięcy. Brytyjczycy po raz kolejny postanowili wprowadzić nieco świeżości w rozgrywce, a efektem ich eksperymentów jest Atomega – strzelanka z całkowicie opcjonalną walką, w której w przeciągu dziesięciominutowej partii przeobrażamy się z pojedynczego atomu w stworzenia wielkości Godzilli.

Ubisoft Reflections zdobywa renomę jako studio od dziwnych, ale intrygujących projektów. - Atomega nowym projektem twórców Grow Home. Premiera za tydzień - wiadomość - 2017-09-12
Ubisoft Reflections zdobywa renomę jako studio od dziwnych, ale intrygujących projektów.
Atomega nowym projektem twórców Grow Home. Premiera za tydzień - ilustracja #2

Atomega w skrócie:

  1. sieciowa strzelanka, przeznaczona dla maksymalnie ośmiu osób
  2. gracze wcielają się w ewoluujące egzoformy
  3. nadrzędnym celem jest nie walka, a zebranie jak największej ilości materii
  4. siedem stadiów rozwoju, z których każdy posiada własne zalety

Produkcja skupia się na sieciowych potyczkach z udziałem maksymalnie ośmiu osób. Każdy z nich wciela się w egzoformę – spokrewnione z ludźmi i maszynami, zaawansowane stworzenia, które potrafią mistrzowsko władać materią. Gracze rozpoczynają zabawę w najniższym stadium rozwoju, jako niepotrafiący strzelać atom, a ich celem jest zebranie dostatecznej ilości masy, by ewoluować w większe, bardziej wytrzymałe organizmy. Kolejne formy dają coraz większe możliwości na placu boju – ostateczna to Omega, po której zdobyciu możemy razić przeciwników nieprzerwanym strumieniem energii. Co jednak ciekawe, w Atomedze walka nie jest konieczna. Punkty otrzymujemy za uzyskaną ilość materii, możliwe jest więc zwycięstwo bez oddawania nawet jednego strzału.

Dzieło Ubisoft Reflections posiada także własny, interesujący styl graficzny. Poszczególne egzoformy stworzone są z fioletowych sześcianów, które po połączeniu przeobrażają się w kształt dinozaura, goryla czy nawet człowieka. Także arena ich zmagań ma specyficzny klimat, przywodzący na myśl ruiny dawno opuszczonego, starożytnego miasta.

Brytyjskie studio po raz kolejny serwuje nam więc grę z oryginalnym pomysłem. Ale czy w parze z nim będzie szła dobra zabawa? O tym przekonamy się już za tydzień – Atomega zadebiutuje na platformie Steam 19 września. Na razie nie wiadomo, czy produkcja trafi także na konsole.

  1. Gra Atomega w serwisie Steam