Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 sierpnia 2012, 11:39

autor: ElMundo

ASUS Zenbook UX32VD – pierwszy 13-calowy ultrabook z zewnętrzną kartą graficzną

Firma ASUS wprowadziła na rynek pierwszy ultrabook z zewnętrzną kartą graficzną. UX32VD doskonale łączy on w sobie cechy ultramobilnego notebooka z funkcjonalnościami, jakie oferują multimedialne urządzenia. Dzięki szybkiemu procesorowi firmy Intel, karcie graficznej NVIDIA® GeForce® GT 620M oraz doskonałej matrycy IPS FHD (1920x1080) Zenbook UX32VD doskonale sprawdzi się zarówno w podróży, jak i jako mobilna platforma rozrywki.

Firma ASUS wprowadziła na rynek pierwszy ultrabook z zewnętrzną kartą graficzną. UX32VD doskonale łączy on w sobie cechy ultramobilnego notebooka z funkcjonalnościami, jakie oferują multimedialne urządzenia. Dzięki szybkiemu procesorowi firmy Intel, karcie graficznej NVIDIA® GeForce® GT 620M oraz doskonałej matrycy IPS FHD (1920x1080) Zenbook UX32VD doskonale sprawdzi się zarówno w podróży, jak i jako mobilna platforma rozrywki.


Zenbook UX32VD waży zaledwie 1,45 kg. Jest niezwykle smukły – mierzy zaledwie 5,5 mm grubości z przodu i 18 mm z tyłu. Obudowa jest wykończona w dobrze znanym stylu ultrabooków ASUSa – na powierzchni matrycy znajdziemy delikatne, koncentryczne okręgi, które nawiązują do filozofii Zen. Obudowa, podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, została wykonana z jednego kawałka aluminium.

Model UX32VD to ultramobilny notebook, który ze względu na wyposażenie jest bardzo wszechstronnym urządzeniem. Tym co wyróżnia go spośród innych ultrabooków jest wydzielona karta graficzna NVIDIA® GeForce® GT 620M z 1 GB pamięci wideo. Wydajny układ graficzny połączony z ekranem IPS full HD o szerokich kątach widzenia i jasności 350 cd/m2 pozwoli w pełni cieszyć się z multimediów i gier. Sercem urządzenia jest procesor Intel® Core™ i5 lub i7 trzeciej generacji. W modelu UX32VD zastosowano również hybrydową kombinację dysków: dysku twardego 500 GB z dyskiem SSD 32 GB lub dysku HDD 256 GB i SSD 256 GB. Zenbook został wyposażony w kamerę HD oraz doskonały system audio Bang & Olufsen ICEpower®. To jedyny w swoim rodzaju 13-calowy ultrabook, który w taki sposób łączy mobilność i multimedialną rozrywkę.

Najnowszy Zenbook potrafi błyskawicznie wznowić pracę w niespełna 2 sekundy. Ponadto urządzenie może pozostać w trybie czuwania aż przez 10 dni. Dzięki technologii ASUS Charger+ ultrabook może być ładowany przez port USB. Wydajna bateria zapewni aż 7 godzin pracy. UX32VD posiada porty USB 3.0, które przesyłają dane do dziesięciu razy szybciej niż USB 2.0. Pracę i rozrywkę w ciemności umożliwia wygodna klawiatura z podświetleniem. 

Model UX32VD w Polsce można kupić w cenie 4299 PLN.

 Informacja prasowa firmy ASUS

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.