Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 lipca 2012, 06:49

autor: Adrian Werner

ASUS Transformer Prime, TF300 i TF700 otrzymają aktualizację Android 4.1 Jelly Bean

Firma ASUS zapowiedziała, że tablety Transformer Prime, Transformer Pad TF300 i Transformer Pad TF700 otrzymają wkrótce aktualizacje system operacyjnego Android do wersji 4.1, czyli tzw. Jelly Bean.

Oczy całego tabletowego świata zwrócone są teraz na ślicznego Nexusa 7. Nie znaczy to jednak, że ASUS zapomniał o swoich innych produktach. Firma właśnie ujawniła, jakie starsze tablety jej produkcji wkrótce otrzymają aktualizację do Jelly Bean, czyli Androida w wersji 4.1.

Ujawnieniu Nexusa 7 towarzyszyła premiera najnowszej wersji systemu Android. Opatrzona numerkiem 4.1 i nazwą Jelly Bean edycja wprowadza sporo ciekawych poprawek oraz ulepszeń. Ponadto czyni cały interfejs niezwykle płynnym. Dlatego użytkownicy starszych sprzętów zastanawiają się, czy również ich gadżety otrzymają tę aktualizację. Jest to o tyle ważne, że do tej pory tempo aktualizacji urządzeń z Androidem pozostawiało wiele do życzenia i często nawet nabywcy nowych sprzętów (zwłaszcza telefonów) muszą męczyć się na przestarzałych wersjach systemu.

Aby uspokoić swoich klientów, firma ASUS wydała w tej kwestii oficjalne oświadczenie. W nim obiecała, że Jelly Bean zawita na następujące tablety:

   Transformer Prime

 Transformer Pad TF300

   

Transformer Pad TF700

Jakie ulepszenia przynosi Android w wersji 4.1 ilustruje powyższy filmik.

Przedstawiciele firmy stwierdzili też, że rozważane jest również wprowadzenie aktualizacji na starsze Eee Pad Transformer oraz Eee Pad Slider, ale w przypadku tych urządzeń ASUS nie jest jeszcze gotowy niczego obiecać.

Niestety, nie ujawniono kiedy dokładnie możemy spodziewać się Jelly Bean na Transformerach Prime, Pad TF300 i Pad TF700. Firma obiecuje, że stanie się to w najbliższych miesiącach. Zapewne nie będziemy musieli jednak czekać zbyt długo. ASUS nie wprowadza bowiem na swoich sprzętach żadnych daleko idących modyfikacji Androida, co zwykle jest głównym powodem opóźnień w aktualizacjach, gdyż przerabianie skórek zajmuje sporo czasu.