Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2021, 19:20

autor: hexx0

Assassin's Creed Valhalla otrzyma tryb Discovery Tour w przyszłym miesiącu

Assassin’s Creed: Valhalla otrzyma tryb Discovery Tour, tak jak dwie poprzednie odsłony cyklu. Zawita on do gry w przyszłym miesiącu.

Popularność, jaką cieszył się tryb Discovery Tour w Assassin’s Creed: Origins i Odyssey, poskutkuje dodaniem podobnej funkcji do najnowszej odsłony cyklu, czyli Valhalli. Na oficjalnym koncie marki w serwisie Twitter pojawił się dziś wpis informujący o tym, że z realiami wikińskiego życia będziemy mogli zapoznać się 19 października. Posiadacze podstawowej wersji gry otrzymają dostęp do Discovery Tour za darmo, ale na PC będzie on też dostępny tego samego dnia odpłatnie jako osobna produkcja, niewymagająca zakupu Valhalli. Samodzielna wersja „wycieczki” trafi również na konsole w pierwszych miesiącach 2022 roku.

Doświadczenie zostało zaprojektowane przy udziale historyków i archeologów, więc powinno być równie edukacyjne co w poprzednich grach. W jego ramach dowiemy się więcej o norweskich oraz angielskich miejscach, społeczeństwie i kulturze rodem z IX wieku. W ramach Discovery Tour tradycyjnie przyjdzie nam wypełniać cele w świecie gry – wcielając się przy tym w różne postacie – i podziwiać zdjęcia eksponatów muzealnych. Ubisoft pochwalił się współpracą m.in. z brytyjskimi Hampshire Cultural Trust, Preston Park Museum & Grounds, York Archaeological Trust i Biblioteką Brytyjską, a także z francuskim Réunion des Musées Nationaux oraz Muzeum Narodowym Danii.