Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2021, 18:34

autor: Ender

Pierwsze recenzje i premierowy zwiastun dodatku DLC Oblężenie Paryża do AC: Valhalla

W sieci pojawił się premierowy zwiastun rozszerzenia Assassin's Creed: Valhalla - Oblężenie Paryża, które zostanie udostępnione fanom 12 sierpnia. Poznaliśmy również pierwsze oceny i opinie na temat DLC.

Assassin's Creed: Valhalla - Oblężenie Paryża to drugie rozszerzenie stworzone z myślą o ubiegłorocznym Assassin's Creed: Valhalla, które zadebiutuje jutro. Wraz z głównym bohaterem gry przeniesiemy się w nim na europejski kontynent, a dokładniej na tereny północnej Francji, wplątując się w konflikt pomiędzy Normanami a Frankami, dowodzonymi przez króla Karola III Otyłego. Ubisoft opublikował właśnie premierowy zwiastun DLC. W sieci pojawiły się również jego pierwsze recenzje, przygotowane przez serwisy, które miały szansę przetestować nową zawartość przed debiutem.

Większość krytyków jest względnie zgodna co do tego, że Oblężenie Paryża wypada słabiej w porównaniu do Gniewu druidów – pierwszego DLC, które trafiło do graczy w maju tego roku. Posiadacze drugiego dodatku otrzymają szansę zdobycia niedostępnej wcześniej broni i innego ekwipunku. Podczas trwającej ok. 8–10 godzin kampanii przemierzą też wzdłuż i wszerz nową mapę (jest ona nieco mniejsza od tej z Gniewu druidów), przedstawiającą Paryż wraz z przyjemnymi dla oka okolicami. Gracze zapuszczą się też w głąb sławnych paryskich katakumb, w których roi się od agresywnych szczurów, podobnych do tych z gry A Plague Tale: Innocence.

Krytycy podkreślają, że dodatek jest w pewnym sensie powrotem do korzeni cyklu; Paryż został gęsto zabudowany i przypomina miasta z poprzednich części, co pozwala na klasyczną parkourową zabawę. Do gry wróciły też zadania, w których celem jest ciche śledzenie, a następnie wyeliminowanie danej postaci. Niestety przedstawioną w DLC historię rozwadniać mają niepotrzebne i powtarzające się misje poboczne oraz inne nużące aktywności, z których znane są sandboksy Ubisoftu. W większości z nich pomagamy buntownikom, którzy planują obalić króla Karola, co ogranicza się w większości do mordowania wskazanych nam osób.

Recenzje Assassin’s Creed: Valhalla – Oblężenie Paryża

 • Noisy Pixel – 90/100
 • PCGamesN – 80/100
 • Push Square – 80/100
 • VG247 – 80/100
 • Windows Central – 70/100
 • Wccftech – 63/100
 • IGN – 60/100
 • PC Invasion – 60/100
 • Digital Trends – 40/100

Assassin's Creed: Valhalla - Oblężenie Paryża jest częścią przepustki sezonowej, ale DLC kupimy również osobno. Dodatek debiutuje 12 sierpnia na wszystkich wspieranych platformach sprzętowych (PC, PS4, XOne, PS5, XSX|S), ale w ramach season passu można pobrać go już dziś.

 1. Oficjalna strona firmy Ubisoft
 2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
 3. Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry