Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2020, 17:00

autor: Vergil

Assassin's Creed Valhalla – jest zwiastun, premiera od razu na PS5 i XSX

Ubisoft zaprezentował pierwszy trailer gry AC: Valhalla. Choć nie poznaliśmy dokładnej daty premiery, ujawniono jej przybliżony termin. Wiemy też, że wśród platform, na które zmierza, są konsole nowej generacji, czyli PS5 oraz Xbox Series X.

Zgodnie z wczorajszą obietnicą, firma Ubisoft opublikowała pierwszy zwiastun gry Assassin’s Creed: Valhalla. Oprócz tego francuski wydawca podzielił się konkretami na temat zawartości owej produkcji. Choć nie ujawnił jeszcze dokładnej daty premiery, zdradził, że jej premiera odbędzie się pod koniec 2020 roku.

Tytuł, nad którym czuwa studio Ubisoft Montreal (i czternaście innych zespołów), będzie dostępny na komputerach osobistych, PlayStation 5 oraz Xboksie Series X, a także na PlayStation 4, Xboksie One i w usłudze Google Stadia. Warto dodać, że wersję na PC znajdziemy wyłącznie w Epic Games Store oraz sklepie Ubisoftu; zostanie ona udostępniona również abonentom Uplay+.

AC: Valhalla zabierze nas w podróż na północ Europy z IX wieku. Przed rozpoczęciem zabawy zdecydujemy, czy chcemy wcielić się w wojownika czy też wojowniczkę wikingów. W obu przypadkach przyjdzie nam poprowadzić postać o imieniu Eivor, której wygląd dostosujemy do własnych preferencji, modyfikując jej fryzurę, tatuaże, barwy wojenne oraz elementy wyposażenia.

Bohater (lub bohaterka) opuści pogrążoną w niekończącym się konflikcie Norwegię, by wraz ze swoim klanem przemierzyć mroźne Morze Północne i w konsekwencji dotrzeć do wybrzeży Anglii. Na miejscu okaże się, że choć jest to kraina bogata w zasoby, trwa w niej krwawa walka o władzę. Na domiar złego dostępu do niej strzeże Alfred Wielki z Wessex, który potępia pogańskich wikingów, widząc w sobie prawowitego władcę cywilizowanej Anglii. Chcąc znaleźć dla siebie nowy dom i zapewnić sobie wieczną chwałę (a więc i miejsce w tytułowej Valhalli), Eivor i jego (bądź jej) wojowie będą musieli wziąć udział w kolejnym konflikcie.

Podobnie jak w Assassin’s Creed: Odyssey, tak i w Assassin’s Creed: Valhalla będziemy dokonywać rozmaitych wyborów. Zawierane przez nas sojusze czy wybierane kwestie dialogowe będą rzutować na to, jak potoczą się dalsze losy naszego klanu.

Assassins Creed Valhalla – jest zwiastun, premiera od razu na PS5 i XSX - ilustracja #1
Jak widać, nie samym toporem wiking walczy.

Assassin’s Creed: Valhalla odda nam do dyspozycji rozległy otwarty świat, który będziemy przemierzać zarówno na piechotę, jak i na pokładzie statku. Jako że Eivor będzie stać na czele wikińskiego klanu walczącego o przetrwanie na nowym skrawku lądu, w trakcie rozgrywki będziemy przeprowadzać najazdy na tereny bogate w zasoby, stopniowo zwiększając swoją strefę wpływów. Pozyskane w ten sposób surowce przydadzą nam się do rozbudowy naszej osady.

Ponadto autorzy zapowiadają, że wzięli na warsztat system walki, który ma wiernie odzwierciedlać bezwzględność wikingów. Przejawi się to na przykład w większym nacisku na używanie dwóch broni jednocześnie Nie zabraknie tu również znanych z Assassin’s Creed: Odyssey bitew na dużą skalę, podczas których wrogów ma być „więcej niż kiedykolwiek wcześniej”. W grze pojawi się też możliwość ulepszania posiadanego ekwipunku przy pomocy run, które zwiększą potencjał bojowy naszej broni oraz cechy pancerza.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft
  2. Oficjalna strona internetowa serii Assassin’s Creed