Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2014, 09:00

Assassin's Creed: Unity - wyciekła mapa Paryża

Na Reddicie pojawiła się mapa obszaru gry, który zwiedzimy w nadchodzącym Assassin's Creed: Unity. Rozmiar wirtualnego Paryża robi ogromne wrażenie - szczególnie jeśli porówna się go z rzeczywistym obrazem miasta z XVIII wieku.

O tym, jak wielkie będzie Assassin's Creed: Unity mogliśmy już usłyszeć parę razy w wywiadach z przedstawicielami Ubisoftu. Francuzi z dumą mówili o tym, że zbudowany przez nich Paryż to prawdziwe monstrum – obszar miasta trzy razy przewyższa swoimi rozmiarami tereny znane z Black Flag, zostawia też w tyle całe Pogranicze z Assassin's Creed 3. O ile jednak te wieści żadną niespodzianką być nie powinny – miano pierwszej odsłony serii tworzonej wyłącznie z myślą o PC i konsolach nowej generacji zobowiązuje – tak już mapa gry, ujawniona przez użytkownika popularnego serwisu Reddit o pseudonimie Skeela, robi spore wrażenie.

Paryż w Unity zapowiada się na raj dla fanów parkouru.  - Assassin's Creed: Unity - wyciekła mapa Paryża - wiadomość - 2014-08-04
Paryż w Unity zapowiada się na raj dla fanów parkouru.

Ci, którzy narzekali, że sam Paryż bez żadnych dodatkowych terenów może się okazać nieco zbyt mały, by zapewnić rozrywkę na zapowiedziane 15-20 godzin, mogą chyba odetchnąć z ulgą. Zapowiadana gęstość zaludnienia w połączeniu z mnogością domów i wąskich uliczek (widoczne na klipie na końcu artykułu) powinna wystarczyć, by usatysfakcjonować nawet najbardziej wybrednych – tym bardziej, że przecież to nadal nie wszystko, co Unity ma do zaoferowania. Do około jednej czwartej budynków będziemy mogli wejść, zwiedzimy także niemałe paryskie katakumby. A to wszystko bez ekranów ładowania w trakcie rozgrywki! Zadowoleni powinni być także fanatycy historycznej poprawności – zestawienie Paryża w grze z autentyczną mapą z XVIII wieku, które możecie zobaczyć poniżej, wypada co najmniej nieźle.

Szczególnie ścisłe centrum miasta zostało pieczołowicie odwzorowane. - Assassin's Creed: Unity - wyciekła mapa Paryża - wiadomość - 2014-08-04
Szczególnie ścisłe centrum miasta zostało pieczołowicie odwzorowane.

Co prawda za wielkimi rozmiarami przedstawionego świata nie musi iść dokładne wykonanie, jednak taki projekt, jak Assassin's Creed: Unity ma wszelkie możliwości, by wypełnić ogromną mapę zawartością atrakcyjną dla rzeszy fanów. Wygląda więc na to, że posiadaczom PC, Xboksa One i PlayStation 4 począwszy od października 2014 nieraz przyjdzie się zagubić w zaułkach ogarniętego rewolucją Paryża.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Assassin's Creed
  2. Zapowiedź Assassin's Creed: Unity – najlepszy asasyn od premiery „dwójki”?