Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2020, 14:45

Assassin’s Creed - remake jedynki pożądany, remaster niekoniecznie

Na forum Reddit poświęconemu serii gier Assassin's Creed pojawił się wątek, w którym jeden z użytkowników zapytał pozostałych, czy chcieliby zobaczyć pełnoprawny remake pierwszej części cyklu. Większość z nich zgodnie przyznała, że tak, ale przy okazji zaznaczyła, że nie interesuje ich zwykły remaster.

Assassin’s Creed - remake jedynki pożądany, remaster niekoniecznie - ilustracja #1
Bylibyście chętni na kompletny remake pierwszego Asasyna?

Wraz z zapowiedzią najnowszej odsłony Assassin’s Creeda wielu graczy po raz kolejny zwraca uwagę na to, że obecna forma gry niewiele ma wspólnego z oryginałami sprzed kilku lat. Nie oznacza to oczywiście, że nowe części są produkcjami złymi, aczkolwiek fanom serii marzy się po prostu powrót do korzeni. W jednym z wątków na Reddicie, który od wczoraj cieszy się sporą popularnością, została poruszona kwestia stworzenia remake’u pierwszego AC. Jak się okazało, społeczność nie chce zwykłego remastera (czyli tylko odświeżonej grafiki), a pragnie nowej wersji z rozszerzoną treścią czy też przerobionymi mechanikami.

We wspomnianym wątku udzieliło się już ponad 300 użytkowników i wielu z nich na pytanie, czy chcieliby remake pierwszego Asasyna, odpowiedziała, że tak i byłoby to dla nich coś wspaniałego. Zaznaczali jednak, że w żadnym wypadku nie chcą zwykłego remastera.

Kompletny remake? Tak. Szczerze mówiąc, ucieszyłbym się z remake’u którejkolwiek z pierwszych pięciu gier. – VenatorPrinceps.

Kompletny remake z odświeżonym gameplayem (na silniku Unity) i grafiką, scenariuszowe misje dochodzeniowe, tryb kooperacji, wiele nowych misji (szczególnie na mapie Kingdom) i byłby to perfekcyjny AC. – Montreuilloiss.

Jeśli stworzyliby grę z zaktualizowanymi mechanikami i nowym silnikiem graficznym, to oczywiście! To powiedziawszy, ich obecna filozofia gier RPG zaszkodziłaby tej historii. Dajcie mi gameplay rodem z Brotherhooda czy Unity na nowym silniku z otwartymi możliwościami zabójstw i stanę się ich najlepszym przyjacielem. - wenzel32.

Remake, tak. Remaster, nie. - TheSerpentPrince369.

I niestety fani serii póki co muszą pogodzić się z faktem, że o jakimkolwiek remake’u pierwszego Assassin’s Creeda nie usłyszeliśmy. Niedawno na horyzoncie pojawiła się osadzona w zupełnie nowym klimacie Valhalla, która najpewniej i tak stanie się kolejnym hitem. Premiera nowej odsłony odbędzie się pod koniec 2020 roku, a produkcja trafi na komputery osobiste oraz konsole Play Station 4, Play Station 5, Xbox One i Xbox Series X.

TWOIM ZDANIEM

Assassin’s Creed 1 powinno powrócić jako...

Remake
92,3%
Remaster
7,7%
Zobacz inne ankiety