Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 11:05

autor: Szymon Liebert

Assassin’s Creed IV także z perspektywy pierwszoosobowej w scenach z teraźniejszości

Assassin’s Creed IV: Black Flag będzie zawierał sceny ukazane z perspektywy pierwszoosobowej. Poznamy w nich wydarzenia z teraźniejszości, w której wcielimy się w pracownika firmy Abstergo Entertainment. Co ciekawe, w trzech specjalnych misjach zagramy Aveline de Grandpré, bohaterką Assassin’s Creed III: Liberation.

Assassin’s Creed IV: Black Flag także jako FPP – w scenach rozgrywanych w teraźniejszości. - Assassin’s Creed IV także z perspektywy pierwszoosobowej w scenach z teraźniejszości - wiadomość - 2013-06-14
Assassin’s Creed IV: Black Flag także jako FPP – w scenach rozgrywanych w teraźniejszości.
Assassin’s Creed IV: Black Flag:
  • Sceny rozgrywające się w teraźniejszości zostaną ukazane z perspektywy pierwszoosobowej
  • Wcielimy się w nich w pracownika firmy Abstergo
  • Specjalne misje zostaną poświęcone bohaterce Assassin’s Creed III: Liberation

W Assassin’s Creed IV: Black Flag pojawią się sceny oglądane z perspektywy pierwszoosobowej, jak podał serwis Kotaku. W taki sposób zostanie pokazany fragment rozgrywający się we współczesności, w którym wcielimy się w pracownika Abstergo Entertainment, korporacji należącej do Templariuszy. Bohater będzie pracował w biurze firmy, gdzie pozna przeszłość XVIII-wiecznego asasyna Edwarda Kenwaya, postać znaną z dotychczasowych materiałów.

Darby McDevitt, scenarzysta Assassin’s Cred IV, powiedział Stephenowi Totilo z Kotaku, że przy pomocy scen współczesnych autorzy chcą dać graczowi poczucie posiadania własnego Animusa, czyli urządzenia, które pozwala zgłębiać czyjeś wspomnienia na podstawie kodu DNA. Obserwując zdarzenia z oczu pracownika Abstergo, będzie można pochodzić po biurze, skorzystać z komputera i poznać nowe wydarzenia rozgrywające się we współczesnym świecie.

Twórcy ujawnili dodatkowo, że pracując w „biurze” odbierzemy maile i filmy zawierające około 40-minutową audycję, wzbogacającą wiedzę o uniwersum Assassin’s Creed. W budynku korporacji nie zabraknie też innych postaci, z którymi będzie można porozmawiać. Na konsolach PlayStation z poziomu współczesności uruchomimy także trzy misje, opowiadające o przygodach Aveline de Grandpré, znanej z Assassin’s Creed III: Liberation (na PlayStation Vita). Nie jest wykluczone, że pojawią się zadania z innymi bohaterami serii Assassin’s Creed.

Assassin’s Creed IV także z perspektywy pierwszoosobowej w scenach z teraźniejszości - ilustracja #3Assassin’s Creed IV: Black Flag to nowa odsłona serii gier akcji z otwartym światem, w której przenosimy się w przeszłość, aby przeżywać wspomnienia asasynów. Tym razem poznamy historię Edwarda Kenwaya, podróżnika i pirata z XVIII wieku. Produkcja ma rozwinąć motyw żeglugi i walk morskich z Assassin’s Creed III. Na targach E3 2013 pokazano nowe sceny z gry. Czwarta część Assassin’s Creed trafi pod koniec roku na PC, PlayStation 3 i 4, Xboksa 360 i One oraz Wii U.

  1. Assassin's Creed IV: Black Flag - asasyni w otwartym świecie Karaibów