Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2020, 15:20

autor: Entelarmer

Armie dzieci gromiące dorosłych w Bannerlord to dziwny widok

Fani Mount & Blade II: Bannerlord udostępniają dzieła pozwalające na znaczne zmodyfikowanie rozgrywki. Część graczy wykorzystała możliwości oferowane przez mody, by stworzyć zaskakująco skuteczne oddziały złożone z… nieletnich wojowników.

Armie dzieci gromiące dorosłych w Bannerlord to dziwny widok - ilustracja #1
Krucjata dziecięcia w Bannerlord wypada niepokojąco lepiej od jej historycznego odpowiednika.

Niedawno pisaliśmy o sekretnej (i najwyraźniej już usuniętej) opcji w Mount & Blade II: Bannerlord, pozwalającej na zmianę naszego awatara w dziecko. Wbrew logice, okazało się to przydatne w walce – w końcu trudno trafić kogoś, kto potrafi w całości schować się za tarczą. Najwyraźniej ten potencjał bojowy (oraz humorystyczny) zachęcił niektórych do stworzenia… dziecięcej armii. Okoii z serwisu YouTube pochwalił się podbojami swoich nieletnich zabijaków, którzy najwyraźniej nie biorą jeńców. Jeden z filmików udostępnionych przez użytkownika możecie obejrzeć poniżej.

Okoii nie jest jedynym, który postanowił sprawdzić skuteczność małych wojaków. Podobny test przeprowadził m.in. kanał Rimmy – Downunder Gaming, aczkolwiek początkowo zrezygnował z całej armii na rzecz skromnego, „elitarnego” oddziału. Obaj użytkownicy skorzystali też z odmiennych modów. W przypadku Okoii była to modyfikacja Detailed Character Creation, pozwalająca dowolnie zmieniać parametry postaci (wagę, wiek, budowę ciała itp.), w tym bohaterów niezależnych. Natomiast Child Concripts użyty przez Rimmy’ego umożliwia przymusowe wcielenie do wojska dzieci z wiosek. Niemniej w obu przypadkach oddziały nieletnich okazały się zaskakująco skuteczne w walce.

Jeszcze przed premierą gry studio TaleWorlds obiecało, że twórcy modyfikacji otrzymają sporą swobodę, a Bannerlord pozwoli im na zmodyfikowanie de facto dowolnego elementu. Ciekawe, czy tureccy deweloperzy przewidzieli, że ich nieświadomy easter egg zainspiruje graczy do poprowadzenia do boju armii nieletnich, które będą gromić dorosłych?