Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2012, 17:40

autor: Ender

ArmA III – premiera przesunięta na 2013 rok, brak konkretnej daty debiutu

Premiera wojskowego symulatora ArmA III, stworzonego przez czeskie studio Bohemia Interactive, została oficjalnie przesunięta na 2013 rok. Twórcy nie podali nawet przybliżonej daty debiutu gry, ale obiecali, że wykorzystają dodatkowy czas na jej rozszerzenie i wprowadzenie niezbędnych poprawek, a także restrukturyzację zespołu deweloperskiego.

Grę napędza najnowsza wersja autorskiego silnika Real Virtuality - ArmA III – premiera przesunięta na 2013 rok, brak konkretnej daty debiutu - wiadomość - 2012-12-13
Grę napędza najnowsza wersja autorskiego silnika Real Virtuality

Ostatnie zapowiedzi gry ArmA III, która jak poprzednia część serii jest realistycznym symulatorem wojskowym, mówiły o jej premierze na przełomie tego i przyszłego roku. Ponieważ sylwester tuż za pasem, a tytuł nadal nie trafił w ręce graczy, spodziewano się, iż pojawi się on nie później jak w przeciągu trzech najbliższych miesięcy. Dzięki nowym informacjom, opublikowanym na stronie studia Bohemia Interactive, wiemy już, że tak się raczej nie stanie. Twórcy przesunęli bowiem oficjalnie premierę na 2013 rok, nie podając nawet jej przybliżonej daty. Oznacza to, że tytuł może ukazać się nawet w trzecim lub czwartym kwartale. Dodatkowy czas zostanie przeznaczony na dopracowanie szczegółów projektu i osiągnięcie jego „pełnego potencjału”. Dokładne szczegóły dotyczącego tego nad czym konkretnie skupią się Czesi poznamy w styczniu.

W mijających miesiącach o grze ArmA III mówiło się głownie za sprawą zatrzymania przez grecki wymiar sprawiedliwości dwóch twórców tytułu, którzy we wrześniu zostali oskarżeni o szpiegostwo. O tej głośnej i niefortunnej sprawie, podkopującej morale czeskiego zespołu i kładącej się na nim cieniem, pisaliśmy ostatnio niespełna miesiąc temu. Deweloperom tytułu nie pomógł również fakt, że z pracy nad nim zrezygnował ostatnio jego poprzedni producent, Daniel Musil. Jego zastępca zapewnił, że mimo problemów prace nad Armą nie zostały przerwane. Odnosząc się do aresztowania swoich współpracowników dodał:

Jesteśmy teraz w trakcie implementacji zmian, które pomogą nam ulepszyć studio w obliczu niespodziewanych wydarzeń – problemów, których po prostu nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić. Nadal staramy się zrozumieć i ogarnąć w pełni sytuację, mając nadzieję, że nasi koledzy zostaną wkrótce zwolnieni. Chociaż ich nieszczęśliwe aresztowanie z pewnością dotknęło personalnie nas wszystkich to pracujemy dalej nad najważniejszymi elementami Army

Poza Armą III, Bohemia Interactive pracuje także nad samodzielną wersją moda DayZ. Nadzór nad tym projektem sprawuje twórca przebojowej modyfikacji, Dean Hall.

  1. ArmA III na gamescomie - symulator pola walki coraz bliższy doskonałości