Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2018, 10:13

Arma III otrzyma m.in. nowy scenariusz i dodatki DLC od innych deweloperów

Studio Bohemia Interactive ujawniło plany dalszego rozwoju gry Arma III. W lipcu dostaniemy patch z nową zawartością, a pod koniec roku otrzymamy dodatkowy scenariusz dla pojedynczego gracza. Z kolei w 2019 roku mają się ukazać płatne DLC opracowane przez inne zespoły deweloperskie.

W przyszłym miesiącu mamy otrzymać aktualizację Encore. - Arma III  otrzyma m.in. nowy scenariusz i dodatki DLC od innych deweloperów - wiadomość - 2018-06-17
W przyszłym miesiącu mamy otrzymać aktualizację Encore.
ARMA III W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bohemia Interactive Studio
  2. Wydawca: Bohemia Interactive Studio
  3. Gatunek: taktyczna strzelanka
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 12 września 2013 r.

Za kilka miesięcy taktyczna strzelanka Arma III będzie obchodziła swoje piąte urodziny. Mimo to twórcy, czyli ludzie ze studia Bohemia Interactive, nie zamierzają zaprzestać dalszego rozwoju projektu. Autorzy właśnie ujawnili, czego możemy się spodziewać w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

W lipcu mamy otrzymać dużą aktualizację zatytułowaną Encore. Wprowadzi ona dodatkowe statki, uzbrojenie i systemy radarowe, jak również zaoferuje ulepszenia scenariuszy i kampanii.

Natomiast pod koniec roku otrzymamy scenariusz dla pojedynczego gracza zatytułowany Old Man. Będzie on dostępny za darmo dla posiadaczy dodatku Apex. Jego fabuła stanowić ma zwieńczenie wątków z kampanii The East Wind oraz Apex Protocol. Przy tym projekcie autorzy chcą trochę poeksperymentować, aby zaoferować bardziej nieliniową rozgrywkę w otwartym świecie.

Część zespołu odpowiedzialnego za Arma III została już przeniesiona do innych projektów. Dlatego Bohemia Interactive nie zamierza rozwijać dalej gry samotnie. W zeszłym roku studio wystosowało otwarte zaproszenie do współpracy, skierowane do innych deweloperów i członków społeczności. W odpowiedzi otrzymało kilka ciekawych propozycji, z których zamierza skorzystać.

W rezultacie w przyszłym roku możemy spodziewać się płatnych DLC do gry Arma III opracowanych przez innych deweloperów. Bohemia Interactive przyznaje, że skoordynowanie takiej akcji nie będzie łatwe, więc jest szansa, iż cała inicjatywa zostanie porzucona, ale jest to raczej niewielkie ryzyko.

Ponadto mały oddział Bohemia Interactive Studio zlokalizowany w Amsterdamie, który odpowiadał za DLC Laws of War, pracuje obecnie nad eksperymentalnym projektem. Wykorzystuje on, jako fundamenty, platformę Arma III, ale ma mocno odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiła nas ta marka. Pierwsze konkrety odnośnie tej produkcji poznamy na początku przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja kampanii East Wind do gry ArmA III