Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2021, 11:45

autor: GRG

Apex Legends i problemy z serwerami - Respawn komentuje sprawę

Respawn Entertainment informuje, że problemy z rozłączaniem graczy w Apex Legends mogą zniknąć za dwa dni za sprawą dużej aktualizacji.

Od ponad tygodnia duża część graczy Apex Legends zmaga się z niestabilnymi serwerami gry, a studio Respawn Entertainment twierdzi, że kłopoty być może znikną za dwa dni za sprawą dużej aktualizacji. Dotychczasowe próby naprawy nie przyniosły oczekiwanych efektów. To kolejne zapewnienia firmy, która w ostatnim czasie nie może sobie poradzić z problemem rozłączeń graczy z serwerami gry.

Pomimo dzisiejszych poprawek wciąż obserwujemy około trzy razy więcej błędów rozłączania w @PlayApex. Powrót do normalnego stanu może potrwać do następnej planowanej aktualizacji 22 września.

Przedłużymy obecny split rankingowy o tydzień — ta aktualizacja wejdzie w życie w poniedziałek.

Liczba zgłoszeń problemu z połączeniem w Apex Legends wystrzeliła 14 września. Był to efekt aktualizacji 10.1, która spowodowała, że część użytkowników nie mogła wejść do lobby w grze.

Apex Legends i problemy z serwerami - Respawn komentuje sprawę - ilustracja #1
Liczba zgłoszeń problemów z serwerami gry. Źródło: apexlegendsstatus.com

Błąd został szybko naprawiony przez studio Respawn, ale pojawiły kłopoty z połączeniem i wyrzucaniem z gry, które trwają do dzisiaj. Poszkodowani są szczególnie gracze rankingowi, którzy w mediach społecznościowych informują o traconych z powodu rozłączeń punktach i pozycji w rankingu. Według twórców sytuacja może zostać opanowana za dwa dni.