Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 września 2021, 12:15

autor: Gacek

Reżyser Venom: Let There Be Carnage wyjaśnia, dlaczego film jest tak krótki

W niedawnym wywiadzie Andy Serkis, reżyser Venom: Let There Be Carnage, odpowiedział na pytania fanów. Artysta wyjaśnił, dlaczego film trwa tylko 90 minut.

Premiera drugiej części Venoma o podtytule Let There Be Carnage zbliża się wielkimi krokami, więc jest to idealny czas dla twórców na akcje promocyjne. W niedawnym wywiadzie dla serwisu IGN reżyser filmu Andy Serkis odpowiedział na pytania fanów i zdradził trochę szczegółów z realizacji swojego najnowszego dzieła. Jedną z ciekawszych kwestii, które poruszył, był czas trwania dzieła, który wyniesie jedynie około 90 minut. Serkis stwierdził, że ekipa filmowa zawsze chciała, żeby drugi Venom był prawdziwie ekscytującą przejażdżką – szybką i emocjonującą, bez zbyt długiej ekspozycji. Reżyser przyznał, że jego zdaniem udało im się osiągnąć balans między odpowiednim przedstawieniem postaci i scenami akcji – widz nie będzie miał poczucia, że film polega jedynie na szybkim przechodzeniu od jednej sceny walki do drugiej.

Serkis stwierdził też, że sercem filmu jest ciekawa relacja między Eddie’em a Venomem, więc twórcy chcieli dać temu wątkowi odpowiednią ilość czasu na ekranie. Dlatego podczas tworzenia filmu starano się, żeby wątki komediowe zawsze były podparte prawdziwymi emocjami i patosem. Reżyser zapewnił również, że przez energię i tempo filmu widzom ciężko będzie oderwać się od ekranu.

Wszystkie uwagi Serkisa wskazują na to, że Venom: Let There Be Carnage będzie naprawdę ekscytującą i przemyślaną produkcją. Film zobaczymy w kinach od 15 października tego roku.