Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 lipca 2021, 12:25

Z Uncharted do Indiany Jonesa 5 - Antonio Banderas dołącza do obsady filmu

Jak informuje serwis Deadline, Antonio Banderas dołączył do obsady piątego filmu o przygodach Indiany Jonesa. Ujrzymy go u boku między innymi Harrisona Forda, Phoebe Waller-Bridge i Madsa Mikkelsena.

W SKRÓCIE
  1. Antonio Banderas dołączył do obsady filmu Indiana Jones 5.
  2. Jak na razie nie wiadomo, w jaką postać się wcieli.
  3. Premiera filmu zaplanowana jest na 29 lipca 2022 roku.

Indiana Jones 5, kolejna odsłona kultowego cyklu o przygodach słynnego archeologa, może pochwalić się całkiem interesującą obsadą. W filmie, prócz Harrisona Forda, który ponownie wcieli się w tytułową postać (jego zdjęcia w ikonicznym stroju znajdziecie w tym miejscu), zobaczymy między innymi Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), Madsa Mikkelsena (Casino Royale, Na rauszu), Boyda Holbrooka (Logan, Zaginiona dziewczyna) i Shaunette Renée Wilson (Czarna Pantera). Jak podaje serwis Deadline, ostatnio do tej grupy dołączył Antonio Banderas.

Fanom kina sylwetki Antonio Banderasa raczej nie trzeba przedstawiać. Tego hiszpańskiego aktora mogliśmy zobaczyć w takich produkcjach, jak Desperado, Legenda Zorro, Evita, Frida czy niedawny Ból i blask, za który był nominowany do Oscara. Co ciekawe, wystąpił on także w ekranizacji cyklu Uncharted, który w wielu aspektach czerpał inspirację z filmów o Indianie Jonesie.

Niestety, jak na razie nie wiemy, w jaką postać wcieli się Banderas w filmie Indiana Jones 5. Generalnie cała fabuła tej produkcji jest jak na razie owiana tajemnicą.

Z Uncharted do Indiany Jonesa 5 - Antonio Banderas dołącza do obsady filmu - ilustracja #1
Indiana Jones powróci w przyszłym roku.

Prace na planie nowej odsłony przygód słynnego archeologa trwają już od dłuższego czasu. Nad projektem czuwa James Mangold (Le Mans '66, Spacer po linie). Dotychczasowy reżyser cyklu, Steven Spielberg, zadowolił się rolą producenta. Według obecnych planów, Indiana Jones 5 pojawi się na ekranach kin 29 lipca 2022 roku.

  1. Oficjalna strona marki Indiana Jones

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej