Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2021, 12:19

autor: Adrian Werner

QuakeCon at Home 2021 - podano godzinę startu

Poznaliśmy godzinę startu wydarzenia QuakeCon at Home 2021. Ruszyły również zapisy na dołączenie do oficjalnej drużyny QuakeCon w serwisie Twitch.

Poznaliśmy więcej konkretów o QuakeCon at Home, czyli wydarzeniu dla fanów gier studia id Software. Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, impreza będzie miała charakter wirtualny z powodu koronawirusa i odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia.

Event ruszy 19 sierpnia o godzinie 20:00 czasu polskiego. W jego trakcie możemy spodziewać się zapowiedzi i nowych informacji nie tylko o grach samego studia id Software, ale również innych zespołów wchodzących w skład grupy Bethesda.

W ramach eventu odbędą się także turnieje, konkursy oraz akcje charytatywne, w ramach których wsparte zostaną takie organizacje, jak Asian Americans Advancing Justice (AAJC), NAACP Legal Defense and Educational Fund, The Trevor Project oraz UNICEF.

Wydarzenie będzie transmitowane m.in. w serwisie Twitch. Na oficjalnej stronie uruchomiono rejestrację umożliwającą dołączenie do oficjalnej drużyny QuakeCon. Działać będzie także Discord QuakeConu, ułatwiajacy komunikację z deweloperami i innymi fanami.

Dokładny plan atrakcji wraz z rozpiską godzinową zostanie ujawniony w najbliższych tygodniach. Warto dodać, że ruszyła już sprzedaż uświetniających wydarzenie koszulek. Dostępne są dwa warianty – z kotem w stylistyce gry Deathloop oraz z psem rasy mops przerobionym na demona z serii Doom. Środki ze sprzedaży t-shirtów zostaną przekazane organizacjom charytatywnym pomagającym zwierzętom.

  1. QuakeCon - oficjalna strona internetowa