Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 września 2021, 15:00

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Gwiazda Marvela zagra w ekranizacji gry Twisted Metal

Po The Last of Us i Ghost of Tsushima kolejna gra wideo doczeka się ekranizacji. Tym razem Sony bierze na warsztat kultową markę Twisted Metal. W roli głównej gwiazdor MCU, Anthony Mackie.

Anthony Mackie, gwiazdor Marvel Cinematic Universe znany z roli Sama Wilsona, zagra w serialowej adaptacji kultowej gry wideo Twisted Metal. To kolejna – obok m.in. Ghost of Tsushima i The Last of Us – produkcja oparta na grze, nad jaką pracują Sony TV i PlayStation Productions. Twisted Metal opowiadać będzie historię wyrzutka, który otrzymuje szansę, by rozpocząć życie od nowa. Warunek jest prosty: wpierw musi przewieźć pewną tajemniczą przesyłkę przez niebezpieczne pustkowia, na których czyhają na nieostrożnych podróżnych dzicy bandyci – na czele z obłąkanym i nieobliczalnym klaunem za kierownicą ciężarówki z lodami.

Założenia serialu wydają się więc podobne do tego, co otrzymaliśmy w serii gier zapoczątkowanej w 1995 roku. Na pierwszym planie, oprócz ludzi, będą oryginalne i przystosowane do odbierania życia maszyny. Choć w tym przypadku celem głównego bohatera nie będzie bezmyślna rozwałka, można śmiało założyć, że akcji nie zabraknie. Również ze względu na to, jakie nazwiska zaangażowane są w tworzenie serialu.

Historię opracowali scenarzyści Deadpoola, Rhett Reese i Paul Wernick. Wspomógł ich pracujący wcześniej nad Cobra Kai Michael Jonathan Smith. Wszyscy trzej wraz z Mackie’em, jego menadżerem Jasonem Spire’em, Asadem Qizilbashem i Carterem Swanem z PlayStation Productions oraz szefem PlayStation Studios Hermenem Hulstem będą producentami wykonawczymi Twisted Metal. Więcej na temat obrazu nie ujawniono. Nie ogłoszono ani daty premiery, ani pozostałych członków obsady.

  1. Anthony Mackie sięgnie po tarczę w Kapitanie Ameryce 4
  2. Falcon to aktualnie najważniejsza postać w MCU – twierdzi szef Marvel Studios