Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 lipca 2015, 09:59

Ant-Man, Magic Mike XXL - weekendowe premiery filmowe

17 lipca do kin wchodzą tylko 4 filmy: Ant-Man ze stajni Marvel, kontynuacja udanego Magic Mike'a oraz kostiumowy melodramat z Carey Mulligan i bułgarski dramat o młodej nauczycielce.

Ant-Man

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Reklamowany całkiem przytomnym polskim hasłem „mały, ale wariat” najnowszy film studia Marvel – Ant-Man – zamknie drugą fazę tego kinowego i komiksowego uniwersum. Dużo skromniejsza niż w Avengersach historia skupi się na wynalazcy Hanku Pymie i jego fascynującym kostiumie pozwalającym na zmniejszenie noszącego go człowieka do rozmiarów mrówki przy jednoczesnym wielokrotnym wzroście siły i zwinności. Geniusz wybrał nową osobę do włożenia kostiumu, drobnego złodziejaszka Scotta Langa, który będzie musiał udowodnić sobie i swojej małej córce, że bohater może drzemać w każdym. Stawką będzie oczywiście bezpieczeństwo całej masy ludzi, ale nie ma co liczyć na fajerwerki rodem z dobrze znanych już filmów z tej stajni. Ant-Man stawia na nowe postacie, akcję w mikro-skali i dużo humoru. Czyżby kolejny uśpiony hit na miarę Strażników galaktyki?

  1. Reżyseria: Peyton Reed
  2. Grają: Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly, Michael Pena

Magic Mike XXL

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Tytułowy Mike w poprzednim filmie osiągnął olbrzymi sukces jako striptizer i odszedł u szczytu sławy. Jego koledzy z ekipy Kings of Tampa zamierzają pójść w jego ślady, ale oczywiście fabuła wymaga, by dali jeszcze jeden, wielki występ (ku uciesze wszystkich pań i nie tylko). Magic Mike XXL to po części film drogi, po części komedia, po części dramat, a także nieco filmu muzycznego. Prawdziwie wybuchowy koktajl, który w 2012 roku okazał się być niespodziewanym hitem, teraz podobno sprawdza się jeszcze lepiej. Dostaniemy mniej banalnych romansów, za to więcej samoświadomości i inteligentnego dowcipu. Miłośników poprzedniego filmu przekonywać nie trzeba, a pozostali może dadzą Mike'owi szansę? Tu podobno zdecydowanie nie powinno oceniać się książki tylko po okładce.

  1. Reżyseria: Gregory Jacobs
  2. Grają: Channing Tatum, Matt Bomer, Adam Rodriguez

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Z dala od zgiełku (kostiumowy dramat o romansie pewnej kobiety z trzema mężczyznami),
  2. Lekcja (młoda nauczycielka w małym miasteczku i oskarżony o kradzież uczeń).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.